Volei Municipal Zalău reintră în lupta pentru podium. ULTIMELE rezultate din Divizia A1 şi CLASAMENTUL

by Ionuţ COSTINAŞ
1 comment 8 views

După etapa intermediară din această săptămână, vicecampioana României s-a apropiat la 4 puncte de ocupanta locului 3 – Dinamo Bucureşti

Două etape au apucat să se dispute din play-off-ul Diviziei A1 la volei masculin, în care Volei Municipal Zalău a jucat în deplasare. După ce a pierdut cu 3 – 2 la Dinamo, marţi, vicecampioana a reuşit prima victorie în play-off şi a câştigat cu 3 – 1 pe terenul celor de la Gloria Buzău.

Miercuri au avut loc ultimele jocuri ale etapei a II-a, iar Arcada Galaţi a câştigat cu 3 – 1 în faţa celor de la SCMU Craiova şi este ca şi campioană, în condiţiile în care s-a distanţat la 10 puncte de ocupanta locului secund.

Dinamo a câştigat cu Unirea Dej, dar a făcut-o doar în cinci seturi, iar de acest rezultat a profitat Volei Municipal Zalău, care s-a apropiat la 4 puncte de podium.

Formaţia antrenată de Bogdan Tănase reintră astfel în lupta pentru podium şi încă poate spera la medalii, în condiţiile în care au mai rămas de jucat 8 etape din acest play-off.

Volei Municipal Zalău mai urmează să joace pe teren propriu cu Unirea Dej, SCMU Craiova, Dinamo, Gloria Buzău şi Arcada Galaţi, iar în deplasare va mai disputa trei partide, la Unirea Dej, Arcada Galaţi şi SCMU Craiova.

La fel ca şi alte competiţii şi Divizia A1 este întreruptă cel puţin până pe 31 martie.