Vlad Morar a (re)debutat la UTA în victoria arădenilor de la Cluj-Napoca

Atacantul sălăjean a intrat în minutul 70 al partidei când echipa sa conducea cu 3 - 1 în deplasarea de la “U” Cluj, formaţie care l-a lansat în fotbalul mare

0 comment 427 views

După o scurtă perioadă petrecută în Liga a II-a din Grecia, Vlad Morar s-a întors în Superliga României şi a semnat cu UTA Arad, formaţie la care a mai evoluat o jumătate de an în sezonul 2020 – 2021.

Fotbalistul revenit la UTA a fost inclus în lotul echipe arădene şi în meciurile trecute, însă, abia în etapa a XXIV-a a intrat pe teren.

Vlad Morar a (re)debutat la Cluj-Napoca, pe terenul Universităţii Cluj, echipă care l-a lansat în fotbalul mare.

Atacantul din Crişeni a intrat în minutul 70 al partidei, când UTA conducea cu 3 – 1 pe Cluj Arena.

Acesta avea să fie şi rezultatul final, iar echipa lui Vlad Morar a obţinut a doua victorie consecutivă în Superligă, chiar dacă sălăjeanul nu s-a aflat pe lista marcatorilor.

Mai multe pe acest subiect, în ediţia ziarului Sportul Sălăjean de miercuri, 7 februarie.

Sursa foto: UTA Arad