Începe Memorialul Radu Gog. PROGRAMUL primei zilei

by Cristian MOLDOVAN
0 comment 91 views
A+A-
Reset

Memorialul Radu Gog se pregăteşte de o nouă ediţie. Turneul caritabil de minifotbal va avea loc la finele acestei săptămâni, în perioada 6 – 7 ianuarie, în sala de sport a Liceului cu Program Sportiv “Avram Iancu” din Zalău. Competiţia este cea mai aşteptată la fiecare început de an, iar pe lângă scopul caritabil, competiţia stârneşte un interes crescut şi din punct de vedere sportiv.

La fiecare ediţie au fost prezenţi jucători de top din judeţ, dar şi foşti jucători importanţi din fotbalul românesc, iar ediţia de anul acesta nu va face excepţie.

În ceea ce priveşte numărul echipelor înscrise pentru această ediţie, vorbim despre aproape 20 de formaţii la trei categorii de vârstă.

Vor participa 13 echipe la categoria open, patru echipe la categoria old-boys şi două echipe la categoria juniori.

Au confirmat prezenţa 94 Generation Jibou, Regina Dacică, TDI, Venus Giurtelec, Rechinii Lux Invest, Brothers Team, Juniorkid, Grand Gym Jibou, Hidroweld, Boldor Florex Hida, Cetatea Buciumi, Dia Guard şi Tenaris (toate la Open), Adi Com, Vulturii Dej, PPC Automobile şi Măgura Şimleu (Old boys).

La juniori vor participa două echipe. Este vorba despre Băieţi buni şi ACS Bănişor-Peceiu Spartacus.

Grupa A: Venus Giurtelec, 94 Generation Jibou şi JunioriKid

Grupa B: Dia Guard Cipricom Marisa, Grand Gym Jibou şi Cetatea Buciumi

Grupa C: TDI, Rechinii Lux Invest şi Brothers Team

Grupa D: Boldor Florex Hida, Hidroweld, Regina Dacică Sălaj şi Tenaris Silcotub

Grupa E (Old Boys): Vulturii Dej, Măgura Şimleu Silvaniei, Adi Com şi PPC Automobile

Ora 9.00: TDI – Brothers Team

Ora 9.45: Boldor Florex Hida – Regina Dacică Sălaj

Ora 10.30: Rechinii Lux Invest – Brothers Team

Ora 11.15: Hidroweld – Tenaris Silcotub

Ora 12.00: TDI – Rechinii Lux Invest

Ora 12.45: Boldor Florex Hida – Tenaris Silcotub

Ora 13.30: Vulturii Dej – Adi Com (Old Boys)

Ora 14.15: Hidroweld – Regina Dacică Sălaj

Ora 15.00: Măgura Şimleu Silvaniei – PPC Automobile (Old Boys)

Ora 15.45: Boldor Florex Hida – Hidroweld

Ora 16.30: Regina Dacică Sălaj – Tenaris Silcotub

Ora 17.15: Venus Giurtelec – JunioriKid

Ora 18.00: Dia Guard Cipricom Marisa – Cetatea Buciumi

Ora 18.45: 94 Generation Jibou – JunioriKid

Ora 19.30: Grand Gym Jibou – Cetatea Buciumi

Ora 20.15: Venus Giurtelec – 94 Generation Jibou

Ora 21.00: Dia Guard Cipricom Marisa – Grand Gym Jibou

You may also like

Leave a Comment