Terra Kid Zalău a pierdut pe final partida cu Dumbrava Ciocmani

by Ionuţ COSTINAŞ
0 comment 15 views

Terra Kid Zalău, un club cu rezultate notabile la karate tradiţional şi-a format în această vară şi o echipă de fotbal pentru a participa în Cupa României

Terra Kid a apelat şi la jucători cu experienţă, este vorba de Cosmin Cozma, Cosmin Sabou, Grigore Păşcuţă, Robert Niculăuţ sau Florin Săstraş, însă Dumbrava Ciocmani a pornit cu prima şansă, având experienţă competiţională, dar şi avantajul terenului propriu.

În teren, Terra Kid s-a descurcat foarte bine şi chiar a reuşit să deschidă scorul în minutul 18 prin Cosmin Sabou.

Avantajul a fost însă de scurtă durată, deoarece în minutul 31, Narcis Fechete a egalat, iar la pauză s-a intrat cu 1 – 1. Partea secundă a avut multe momente în care s-a disputat sub semnul echilibrului, iar jocul părea că se îndreaptă spre prelungiri.

Însă, pe final, Dumbrava Ciocmani a dat lovitura şi a obţinut biletele pentru semifinale.

În minutul 90, Samuel Lingurar şi-a adus echipa în avantaj, dar în prelungiri, Dumbrava a mai înscris prin Sergiu Korozsi şi a câştigat cu 3 – 1. Terra Kid a terminat meciul cu doi eliminaţi, însă cu toate acestea, în prelungiri, Robert Niculăuţ a avut şansa să egaleze când tabela arăta 2 – 1.

Mai multe detalii, în ziarul Sportul Sălăjean din 7 iulie.