FOTO-VIDEO. Spectacol în derby-ul campionatului la minifotbal. ACS Dia Guard s-a impus la loviturile de departajare cu ACS Dandonia

0 comment 94 views

Vineri seara, la Baza Sportivă Onix Traian, a avut loc derby-ul campionatului în Superliga judeţeană, între ACS Dia Guard şi ACS Dandonia. Deşi vremea nu a fost una favorabilă şi frigul s-a aşternut în balon, publicul spectator la acest joc a fost unul numeros, fiind prezenţi aproximativ 250 de spectatori. Şi, au avut ce să vadă. Cele mai bune echipe din minifotbalul sălăjean au oferit un joc frumos şi spectaculos cu răsturnări de situaţie.

Golgheterul Ciprian Pavel a deschis repede scorul după o deviere din faţa porţii. Tot el avea să dubleze avantajul echipei sale, marcând pentru 2 – 0 în minutul 17. Însă, liderul Dandonia avea să reducă din dezavantaj după doar două minute, Răzvan Pop reuşind să înscrie.

În partea a doua, spectacolul a continuat, iar Raul Zmole, din alunecare, a restabilit egalitatea. Mai mult, după doar un minut, Zmole a realizat dubla şi a înscris cu o lovitură de cap, aducându-şi echipa pentru prima dată în avantaj.

Doar două minute a rezistat Dandonia la conducere, Cătălin Anghel reuşit să egaleze după un şut plasat.

S-a terminat 3 – 3 după finalul timpului regulamentar, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

La “loterie”, ACS Dia Guard a ieşit câştigătoare, astfel că după acest joc a primit două puncte, în timp ce învinsa Dandonia s-a ales cu un punct.

Au marcat: Ciprian Pavel (‘4 şi 17) şi Cătălin Anghel (’40), respectiv Răzvan Pop (’19) şi Raul Zmole (’37 şi 38)

ACS Dia Guard: Vlad Bonţe – Cătălin Anghel, Flaviu Bărnuţiu, Marius Cheţa, Florin Kordiş, Adrian Micaş, Gabriel Ţiriac, Alex Turcu şi Ciprian Pavel. Delegat: Flore Pop. Conducător: Florin Marian Raţ

ACS Dandonia: Flaviu Dragoş, Sergiu Dalnoki – Ionuţ Blaga, Sorin Iacob, Mihai Jugrestean, Andrei Jula, Cristian Mureşan, Răzvan Pop, Cosmin Sabou, Tudor Ulmeanu, Florin Vaşvari şi Raul Zmole. Delegat: Ovidiu Ţurcaş. Conducător: Dan Jula

Arbitri: Nicolae Chiş-Ciure, Bogdan Cozorici şi Flavius Seiche

Jucătorul meciului: RAUL ZMOLE