Ziua Naţională a României, sărbătorită şi prin tenis de masă la Zalău

0 comment 103 views

CSM Zalău a organizat tradiţionala competiţie “Cupa 1 Decembrie”. Concursul s-a desfăşurat în sala de tenis de masă de la Stadionul Municipal din Zalău

Ziua Naţională a României a fost marcată şi la Zalău. Nu doar prin parada militară, ci şi prin sport. CSM Zalău a organizat Cupa 1 Decembrie, o competiţie tradiţională pe care clubul zălăuan o organizează de ani buni.

La ediţia din acest an au fost prezenţi sportivi din Carei, Supuru de Jos şi Zalău la mai multe categorii de vârstă, la 8 ani, 9 ani  Open, atât la băieţi, cât şi la fete.

La categoria de vârstă 8 ani, locul 1 a fost câştigat de Arabela Sivado din Carei, pe locul doi clasându-se Banto Bence, tot din Carei, iar podiumul a fost completat de Sonia Farcaş din Zalău şi Fatiol Hanna din Carei.

La categoria 9 ani s-a impus zălăuanul Gabriel Soran, pe locul doi clasându-se Sara Bumb (Carei), iar podiumul a fost completat de Daniel Bălănean (Zalău) şi Kovacs Peter (Carei).

De la Zalău au mai luat locul 5 David Mateuţ, Jozsa Andreas şi Carla Mateuţ la 8 ani şi Emilia Cotoi la 9 ani.