Tenismenii de la CSM Zalău au urcat pe podium la o competiţie puternică de tenis de masă

0 comment 78 views

Elevii lui Victor Puie şi Augustin Mureşan au reuşit să obţină două medalii prin Antonio Taloş şi Demjen Eszter la Cupa Speranţelor de la Floreşti

La finele săptămânii trecute, mai exact în data de 26 noiembrie, la Floreşti, judeţul Cluj, a avut loc Cupa Speranţelor la tenis de masă.

Competiţia a fost una cu un nivel destul de ridicat, iar la start au fost prezenţi nu mai puţin de 97 de sportivi din zona Ardealului.

Printre participanţi s-au aflat şi sportivi de la CSM Zalău.

Cel mai bun rezultat a fost obţinut de mezinul Antonio Taloş, locul 2 la categoria de vârstă U11.

Pe podium a urcat şi Demjen Eszer la categoria de vârstă U17, unde a obţinut medalia de bronz.

Au mai fost prezenţi şi David Bălănean, Vid Ştefan şi Mara Viman, toţi obţinând locul 5, primii doi la categoria de vârstă U13, în timp ce Mara a concurat la categoria U15.

De menţionat este faptul că acest concurs s-a desfăşurat pe categorii, fete, băieţi şi OPEN.