Tenismenele de la SCM Zalău, prestaţie promiţătoare la Naţionalele de tenis de masă

Demjen Eszter, Mara Viman şi Ana Mureşan au reprezentat clubul zălăuan la Campionatul Naţional U19, acolo unde SCM a încheiat pe locul 9 în clasamentul pe echipe

0 comment 220 views

La finele săptămânii trecute, echipa de tenis de masă fete de la Sport Club Municipal Zalău a participat la Campionatul Naţional U19. În acest an, competiţia s-a desfăşurat la Bucureşti, la Arena Romsilva. Clubul sălăjean a fost reprezentat de trei sportive care au fost însoţite de antrenorul Victor Puie.

Competiţia a fost una acerbă, iar secţia de tenis de masă încă este la început de drum, astfel că nu pot fi pretenţii prea mari, decât acumularea unei experienţe la cel mai puternic concurs la nivel naţional.

Cu toate acestea, SCM Zalău a reuşit o clasare în prima jumătate a clasamentului pe echipe, un rezultat bun.

Demjen Eszter, Mara Viman şi Ana Mureşan au fost echipa cu care SCM Zalău s-a clasat pe locul 9 în clasamentul pe echipe. Sălăjencele au pierdut în faţa Mediaşului pe tabloul de 16.