Luptătoarea Nicoleta Paşcalău urcă pe podium la un turneu internaţional din Cluj-Napoca

Sportiva de la CSS Zalău s-a clasat pe locul 3 la Turneul Internaţional “Ioan Mureşan & Valeriu Bularca”, desfăşurat la finele săptămânii trecute

0 comment 803 views

Luptătorii sălăjeni au un început de an promiţător în care au reuşit să adune medalii la diverse competiţii naţionale. La finele sătpămânii trecute, mai mulţi sportivi de la CSS Zalău s-au aflat la startul unui turneu internaţional, având evoluţii încurajatoare şi chiar o clasare pe podium.La Cluj-Napoca a avut loc Turneul Internaţional “Ioan Mureşan & Valeriu Bularca”, în perioada 18 – 21 aprilie 2024, competiţie dedicată categoriei de vârstă U15.Cel mai bun rezultat a fost obţinut de către Nicoleta Paşcalău care a obţinut locul 3 la categoria 36 de kilograme.

De menţionat este şi locul 5 obţinut de Sebastian Pocola la categoria 68 kg.

“Felicitări copii. Mulţumim tuturor celor ce ne susţin activitatea noastră. Mult succes în continuare”, este mesajul antrenorului Gheorghe Panc.

De pregătirea sportivilor s-au ocupat antrenorii Gheorghe Panc, Ioan Pantea şi Cristian Crişan.