Liderul ACS Bănişor-Peceiu s-a desprins de urmăritoare în Seria Vest din Liga a V-a

ACS Bănişor-Peceiu a câştigat la pas derby-ul cu Venus Giurtelec şi are 3 puncte avans faţă de ocupanta locului 2

Început perfect de retur pentru ACS Bănişor-Peceiu, care a câştigat la scor derby-ul cu Venus Giurtelec. Gruparea condusă de Medan Cozac şi Cristian Jula a început tare şi după doar 5 minute a şi deschis scorul prin Rareş Groze. În prima repriză, gazdele au mai marcat dintr-un penalty, iar în partea secundă s-au desprins decisiv. Cristian Jula a executat precis şi al doilea penalty, iar în actul secund a mai înscris şi Cosmin Cuibuş.

S-a terminat 4 – 0, iar ACS Bănişor-Peceiu continuă să fie lider în Seria Vest. Mai mult, după prima rundă din retur, liderul s-a desprins de urmăritoare şi are 3 puncte avans faţă de ocupanta locului secund, care acum este Inter Cizer.

A fost ultimul joc din acest an pentru gruparea din comuna Bănişor, având în vedere că etapa a XIII-a care trebuia să se joace la final de săptămână a fost amânată pentru luna martie.

Pe locuri de play-off în Seria Vest se mai află Inter Cizer, Venus Giurtelec şi Kemer Camăr.

ACS Bănişor-Peceiu – Venus Giurtelec    4 – 0 (2 – 0)

Au marcat: Rareş Groze (‘5), Cristian Jula (‘25-pen. şi 78-pen.) şi Cosmin Cuibuş (‘68)