Connect with us

FOTBAL

SPECIAL. Bursa transferurilor din Liga a IV-a


Ziarul Sportul Sălăjean şi Ştiri din Sălaj vă prezintă în exclusivitate toate mutările realizate în această vară de formaţiile din Liga a IV-a Sălaj, adică plecările şi venirile, atât din teren, cât şi de pe banca tehnică sau staff-ul administrativ. Totodată, puteţi vedea obiectivele stabilite de fiecare grupare pentru acest sezon


 

Unirea Mirşid:

Plecări:

Marius Groza (Dumbrava Gîlgău)

Horaţiu Silvestru (Lăpuşul Târgu Lăpuş)

Adrian Manix Oros (Luceafărul Bălan)

Florin Sestraş (Dumbrava Gîlgău)

Darius Colciar (Luceafărul Bălan)

Marco Blaga (Olimpic Bocşa)

Alexandru Fărcaş (Olimpic Bocşa)

Răzvan Sabou (AS Creaca Jac)

Veniri:

Claudiu Băican (Sporting Zalău)

Paul Pintea (Sporting Zalău)

Daniel Supuran (Dumbrava Gîlgău)

Ciprian Nagy (Sportul Şimleu)

Mihai Gaidoş (CS Crasna)

Alexandru Puşcaş (Olimpic Bocşa)

Nicolae Rad (CS Barcău Nuşfalău)

Bogdan Ember (Cetatea Buciumi)

Sergiu Bercean (Unirea Tăşnad)

Viorel Chende (promovat de la juniori)

Antrenor: Mihai Bode

Antrenor secund: Flore Pop (nou)

Preşedinte: Cornel Barna

Preşedinte de onoare: Călin Bereschi

Obiectiv: locurile 1 – 2

 

Rapid Jibou:

Plecări:

Marius Haiduc (Dumbrava Gîlgău)

Mihai Brînduşe (Dumbrava Gîlgău)

Raul Brînduşe (Dumbrava Gîlgău)

Marius Muntean jr. (CS Atletic Zalău)

Adrian Pop (Silvania Cehu Silvaniei)

Cătălin Coste (Someşul Someş Odorhei)

Veniri:

Ionuț Jeler (CS Crasna)

Vlad Berbecar (CS Crasna)

Răzvan Meleg (Sporting Zalău)

Raul Ilieş (Sporting Zalău)

Raul Puie (CS Atletic Zalău)

Denis Chiş (CS Atletic Zalău)

Antrenor: Ciprian Roja

Antrenor secund: Alex Turcu

Preşedinte: Marius Stana

Vicepreşedinte: Augustin Mureşan

Preşedinte de onoare: Dan Ghiurco

Obiectiv: locul 1 – 5

 

Dumbrava Gîlgău:

Plecări:

Daniel Supuran (Unirea Mirşid)

Samuel Lingurar (Dumbrava Ciocmani)

Sergiu Koroszi (Dumbrava Ciocmani)

Alexandru Flueraş (Silvania Cehu Silvaniei)

Claudiu Cornaci (CS Crasna)

Veniri:

Emil Lucaciu (Cetatea Buciumi)

Marius Groza (Unirea Mirşid)

Florin Sestraş (Unirea Mirşid)

Marius Haiduc (Rapid Jibou)

Mihai Brînduşe (Rapid Jibou)

Raul Brînduşe (Rapid Jibou)

Răzvan Solomonean (promovat la juniori)

Sebastian Turbucean (promovat la juniori)

Manager: Marius Paşca

Vicepreşedinte: Mircea Breban

Preşedinte: Vasile Făzăcaş

Director sportiv: Paul Ţiriac (nou)

Preşedinte de onoare: Isai Maghiar

Obiectiv: 1

 

CS Barcău Nuşfalău:

Plecări:

Gabriel Puşcaş (Flacăra Halmăşd)

Titus Balog (Steaua Cosniciu)

Nicolae Rad (Unirea Mirşid)

Codruţ Ardelean (Sportul Şimleu)

Lazăr Zoltan (Sportul Şimleu)

Călin Inocan (Sportul Şimleu)

Daniel Gut (Sportul Şimleu)

Marius Leitan (Sportul Şimleu)

Veniri:

Kocsis Istvan (Flacăra Halmăşd)

Kallai Maradona (Flacăra Halmăşd)

Ilyes Tamas (CS Crasna)

Marius Sălăjean (CS Crasna)

Ionuţ Lontea (Steaua Cosniciu)

Kallai Marius (promovat de la juniori)

Totos Nandor (promovat de la juniori)

Antrenor: Ciprian Grecu

Antrenor: Adrian Damian

Preşedinte: Veres Tiberiu

Vicepreşedinte: Fazakas Lorand

Preşedinte de onoare: Radu Mate

Obiectiv: 1 – 6

 

Silvania Cehu Silvaniei:

Plecări:

Cristian Mureşan (Someşul Someş Odorhei)

Raul Chende (Someşul Someş Odorhei)

Raul Merce (Someşul Someş Odorhei)

Szabo Benjamin (Someşul Someş Odorhei)

Dan Blaga (Unirea Sălăţig)

Veniri:

Rareş Nicoară (Cetatea Buciumi)

Ştefan Nicoară (Cetatea Buciumi)

Sergiu Ţiriac (Cetatea Buciumi)

Paul Coste (Cetatea Buciumi)

Răzvan Nicorici (Cetatea Buciumi)

Vlad Lung (Cetatea Buciumi)

Rareş Hossu (Cetatea Buciumi)

Sergiu Pop (Cetatea Buciumi)

Alexandru Flueraş (Dumbrava Gîlgău)

Andrei Segzin (CS Ardealul Crişeni)

Bacso Tamas (promovat de la juniori)

Antrenor: Dan Lucaciu (nou)

Preşedinte: Horaţiu Bogar

Vicepreşedinte: Janos Cristian (nou)

Secretar: Ioan Chende

Obiectiv: 2 – 4

 

Sportul Şimleu:

Plecări:

Florin Vaşvari (Sporting Zalău)

Ionuţ Cozac (Sporting Zalău)

Ciprian Nagy (Unirea Mirşid)

Adrian Gheţi (Steaua Cosniciu)

Flaviu Dragoş (destinaţie necunoscută)

Alin Chereji (Flacăra Halmăşd)

Veniri:

Codruţ Ardelean (CS Barcău Nuşfalău)

Lazăr Zoltan (CS Barcău Nuşfalău)

Călin Inocan (CS Barcău Nuşfalău)

Daniel Gut (CS Barcău Nuşfalău)

Marius Leitan (CS Barcău Nuşfalău)

Marius Şireag (Flacăra Halmăşd)

Bogdan Oltean (Ardealul Cluj)

Cătălin Bence (CS Crasna)

Antrenor:  Eugen Crişan

Preşedinte: Bogdan Pop

Vicepreşedinte: Romeo Oltean

Preşedinte de onoare: Septimiu Ţurcaş

Obiectiv: locurile 1 – 4

 

Olimpic Bocşa:

Plecări:  

Alexandru Puşcaş (Unirea Mirşid)

Alexandru Iancău (Voinţa Derşida)

Răzvan Gal (AS Venus Giurtelecu)

Silviu Peter (AS Venus Giurtelecu)

Cosmin Gal (AS Venus Giurtelecu)

Veniri:

Marco Blaga (Unirea Mirşid)

Alexandru Fărcaş (Unirea Mirşid)

Răzvan Gorgan (promovat de la juniori)

Radu Puşcaş (promovat de la juniori)

Vlad Balota (promovat de la juniori)

Sergiu Păcurar (Olimpic Gârceiu)

Bogdan Saitoş (ACS Tihău)

Cătălin Pop (nou legitimat)

Delegat: Ioan Mărcuş

Antrenor: Ioan Barou

Preşedinte: Ioan Barou

Vicepreşedinte: Vasile Cighi

Obiectiv: locurile 1 – 7

 

AS Chieşd:

Plecări: –

 

Veniri:

Ioan Talpoş (promovat de la juniori)

Ionuţ Zaha (promovat de la juniori)

Paul Onuţan (promovat de la juniori)

Denis Grebănar (promovat de la juniori)

Raul Chiş (promovat de la juniori)

Antrenor: Dorel Seran (nou)

Preşedinte: Gheorghe Temian

Preşedinte de onoare: Leontin Chiş

Obiectiv: evitarea retrogradării

 

Steaua Cosniciu:

Plecări:

Ionuţ Lontea (CS Barcău Nuşfalău)

Hosszu Norbert (Flacăra Halmăşd)

Veniri:

Titus Balog (CS Barcău Nuşfalău)

Andrei Gheţi (Sportul Şimleu)

Alin Sabău (Sportul Şimleu)

Vlad Ruţaş (Inter Pericei)

Bujor Puşcaş (nou legitimat)

Antrenor: Radu Chiorean

Preşedinte: Liviu Ola (nou)

Preşedinte de onoare: Markus Laszlo

Obiectiv: evitarea de la retrogradare

 

CS Crasna:

Plecări:

Marcel Petcu (Someşul Someş Odorhei)

Mihai Gaidoş (Unirea Mirşid)

Ionuţ Jeler (Rapid Jibou)

Vlad Berbecar (Rapid Jibou)

Alin Chirilă (Gloria Marin)

Ilyes Tamas (CS Barcău Nuşfalău)

Veniri:

Claudiu Cornaci (Dumbrava Gîlgău)

Cristian Jula (Stejarul Sîg)

Ciprian Stoica (Stejarul Sîg)

Răzvan Chiş (Stejarul Sîg)

Dacian Groze (Stejarul Sîg)

Radu Sabău (Stejarul Sîg)

Gaspar Zsolt (Inter Pericei)

Szabo Levente (promovat de la juniori)

Cseke Richard (promovat de la juniori)

Antrenor: -

Vicepreşedinte: Herberth Robert

Vicepreşedinte: Szygiarto Zsolt

Preşedinte: Vincze Sandor

Preşedinte de onoare: Bogya Miklós

Obiectiv: locurile 1 – 7

 

ACS Ileanda:

Plecări:

Veniri:

Ciprian Petran (Sporting Zalău)

Vlad Andrecan (Css 2 Baia Mare)

Denis Şerban (CS Atletic Zalău)

Cristian Borz (Minerul Letca)

Octavian Ureche (Minerul Letca)

Marius Oros (Someşul Gâlgău)

Iulian Oros (Someşul Gâlgău)

Andrei Vas (promovat de la juniori)

Alexandru Oniga (promovat de la juniori)

Antrenor: Horaţiu Vida

Manager: Adrian Pop

Preşedinte: Eugen Călăcean

Preşedinte de onoare: Cornel Lar

Obiectiv: locurile 1 – 12

 

Flacăra Halmăşd:

Plecări:

Marius Şireag (Sportul Şimleu)

Ionuţ Sabou (AS Venus Giurtelecu)

David Lupo (AS Ip)

Kallai Maradona (CS Barcău Nuşfalău)

Kocsis Istvan (CS Barcău Nuşfalău)

Veniri:

Gabriel Puşcaş (CS Barcău Nuşfalău)

Hosszu Norbert (Steaua Cosniciu)

Alin Chereji (Sportul Şimleu)

Ioan Varga (promovat de la juniori)

Director tehnic: Vasile Paşca

Vicepreşedinte: Florian Chiş

Preşedinte: Gavril Puşcaş

Obiectiv: 1 – 10

 

Someşul Someş Odorhei:

Plecări:

Alin Ilieş (Unirea Sălăţig)

Paul Rezmiveş (Luceafărul Bălan)

Ciprian Stoica (Luceafărul Bălan)

Veniri:

Marcel Petcu (CS Crasna)

Mihai Moş (CS Fărcaşa – jud. M.M.)

Danci Richard (Viitorul Ulmeni – M.M.)

Cătălin Coste (Rapid Jibou)

Cristian Mureşan (Silvania Cehu Silvaniei)

Raul Chende (Silvania Cehu Silvaniei)

Raul Merce (Silvania Cehu Silvaniei)

Szabo Benjamin (Silvania Cehu Silvaniei)

Raul Porumb (revenit din Franţa)

Antrenor: Adrian Deac (nou)

Antrenor: Vlad Ortelecan

Preşedinte: Liviu Horincar

Vicepreşedinte: Tudor Corniş

Administrator: Marius Pop

Preşedinte de onoare: Grigore Berinde

Obiectiv: 4 – 8

 

CS Ardealul Crişeni:

Plecări:

Andrei Sezgin (Silvania Cehu Silvaniei)

Veniri:

Florin Kordiş (Sporting Zalău)

Adalbert Andrei Pintea (Sporting Zalău)

Vlad Copceac (CS Atletic Zalău)

Marius Pop (promovat de la juniori)

Kulcsar Nicolae (promovat de la juniori)

Adrian Kaszta (promovat de la juniori)

Rareş Iosif (promovat de la juniori)

Alexandru Pojar (promovat de la juniori)

Marius Aciu (promovat de la juniori)

Tudor Brândea (promovat de la juniori)

Antrenor: Bogdan Bărnuţiu

Antrenor secund: Alin  Ardelean (nou)

Director sportiv: Cornel Ştefan

Preşedinte: Mihai Gălgău

Preşedinţi de onoare: Călin Morar şi Marin Dobocan

Obiectiv: 1 – 5

Mai multe pe acest subiect în ediţia ziarului Sportul Sălăjean de miercuri, 5 septembrie.

 

loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in FOTBAL