Victorie fără emoţii pentru Steaua Cosniciu la Horoatu Crasnei. GALERIE FOTO

Adrian Dregan şi compania au făcut spectacol pe terenul Voinţei şi din minutul 2 conducea deja cu 2 – 0

Partida de la Horoatu Crasnei a fost una uşoară pentru Steaua Cosniciu, care încă din primele secunde a şi preluat conducerea. Era minutul 1 şi Adrian Dregan a deschis scorul, ca după niciun minut, Ioan Ardelean să facă 0 – 2.

Văzând că gazdele nu pun nicio problemă, nici Steaua Cosniciu nu a mai forţat, dar cu toate acestea, la jumătatea reprizei a mai marcat prin Hosszu Norbert.

Până la pauză, Voinţa a redus din diferenţă, dar în partea secundă nu s-a pus problema ca jocul să devină echilibrat. Tot vizitatorii au dominat autoritar, iar Sorin Dregan a reuşit o “dublă” şi abia pe final, gazdele au mai  marcat prin Felician Mureşan.

Cu victoria de la Horoatu Crasnei, Steaua Cosniciu rămâne pe locul 2, dar în continuare distanţa până la lider este tot de 3 puncte.

Voinţa Horoatu Crasnei – Steaua Cosniciu 2 – 5 (1 – 3)

Au marcat: Ioan Sutoş (‘35) şi Felician Mureşan (‘90), respectiv Adrian Dregan (‘1), Ioan Ardelean (‘2), Hosszu Norbert (‘21), Sorin Dregan (‘53 şi 68)

Voinţa: Călin Holhoş – Mihai Mândruţ, Daniel Porumb, Sergiu Ardelean, Răzvan Holhoş, Ciprian Jula, Ioan Sutoş, Marcel Tulbure, Ioan Huluban, Ioan Criste şi Ioan Cristea. Rezerve: George Rada, Ionuţ Roman şi Felician Mureşan. Delegat: Ioan Sur

Steaua: Doru Opriş – Cătălin Pop, Marius Bădăcean, Hosszu Norbert, Adrian Dregan (cpt.), Ionuţ Lontea, Ioan Ardelean, Sorin Dregan, Gavril Tamaş, Florin Chiş şi Adrian Tarce. Rezerve: Marius Orosz – Gabriel Coman, Sorin Lupău, Adrian Ardelean, Paul Coman, Gabriel Olar şi Radu Chiorean. Delegat: George Horvat

Au arbitrat: la centru: Romulus Raţ (Uileacu Şimleului), asistenţi: Sergiu Negrean şi Szabo Robert (ambii din Zalău)

Observator AJF: Birtalan Attila (Crasna)

Jucătorul meciului: SORIN DREGAN