DIVIZIA A2

Volei Club Zalău revine sub fileu după mai bine de o lună. PROGRAMUL PRIMEI ETAPE a returului din Divizia A2

Sâmbătă, gruparea condusă de Gabriel Terheş va juca prima etapă a returului, într-o deplasare la CSS CNE Lapi Dej

Având în vedere că au fost doar şase echipe la start, turul de campionat din Divizia A2 s-a terminat pe 11 noiembrie, iar echipele din Seria Vest au avut o pauză de câteva săptămâni. Cei de la Volei Club Zalău au avut o pauză mult mai lungă, având în vedere că ultimul joc din tur, cel din deplasare de la Ştiinţa Bacău a fost amânat.

Partea a doua a campionatului va începe chiar la final de săptămână, în prima etapă din retur, Volei Club Zalău urmând să joace în deplasare la CSS CNE Lapi Dej.

Gruparea de pe Someş se clasează pe locul secund cu patru victorii din cinci meicuri, în timp ce Volei Club Zalău ocupă locul 4, cu doar şase puncte, însă are cu două mecuri mai puţin jucate decât ocupanta locului 3 – CSM Câmpia Turzii.

Din prima etapă a returului s-a disputat deja jocul dintre Ştiinţa Bacău şi CSM Câmpia Turzii, încheiat cu 3 – 0 pentru moldoveni. Să mai spunem că după prima etapă din retur, campionatul din Seria Vest se va întrerupe din nou până pe 27 ianuarie 2018 când este programată etapa a VII-a.

Volei Club Zalău va începe însă anul mai repede cu două săptămâni, având în vedere că pe 13 ianuarie a fost programată restanţa dintre Ştiinţa Bacău şi Volei Club Zalău.