DIVERSE

Paula Todoran, locul I în clasamentul celor mai buni sportivi de la CSM Zalău

CSM Zalău: Clasamentul anului 2011

Clasată anul trecut pe locul secund, de această dată, Andrada Vincze se situează doar pe locul IX!?

După un an plin de activitate a venit rândul ca CSM Zalău să îşi desemneze cei mai buni zece sportivi. Pentru acest lucru se ţine cont de anumite criterii şi anume punctajul obţinut de fiecare sportiv la probele la care a concurat. Cea mai bună sportivă din cadrul CSM Zalău a fost desemnată Paula Todoran care a acumulat 47 de puncte. Atleta legitimată la CSM Zalău a obţinut locul I la Atletism 10.000 m seniori, la atletism semimaraton seniori şi locul II la atletism maraton. Locul doi îi revine lui Aurel Târziu de la ramura sportivă creaţie şi Radioamatorism cu un punctaj de 15 puncte. Ultima treaptă a podiumului este ocupată de Adrian Popuţea, sportivul de la box acumulând 10 puncte şi de către Ancuţa Sălăjean tot cu 10 puncte. De aici în jos clasamentul se cam desprinde, pe locul IV fiind clasată Diana Chiş cu 8 puncte. Flavia Iacob  a acumulat 7,5 puncte şi astfel s-a clasat doar pe locul V. Gabriela Pintea s-a clasat pe locul VI cu 7 puncte. Sergiu Maxim sportiv care la ultimele turenee de lupte a avut rezultate bune s-a clasat pe locul VII cu 6,4 puncte acumulate. Locul VIII îi revine lui Elekes Kinga de la secţia box cu 6 puncte. Pe locul IX găsim nu mai puţin de cinci sportivi. Tenismena Andrada Vincze se clasează doar pe locul IX, după ce anul trecut era fără doar şi poate cea mai bună sportivă. Această clasare se datorează în primul rând faptului că Andrada evoluează şi pentru un club din Ungaria, nemaiavând timp să participe la toate competiţiile. Tot pe acest loc se mai clasează Szabo Robert, Mihaela Păuşan şi Sorana Sălăjean toţi cei trei sportivi de la box. Şi ultimul loc are mai mulţi concurenţi, Cosmina Fărcaş, Lucica Coste, Torkos Henrieta şi Adelina Papiţa de la box acumulând 3,5 puncte. 