LIGA a II-a

Brothers Team, remiză preţioasă cu ACS Rechinii. PROGRAMUL etapei următoare

Deşi a avut în faţă o grupare cu aspiraţii la primele locuri, Brothers Team s-a mobilizat şi a obţinut un punct din confruntarea cu Autoland Hosu. O altă surpriză a fost furnizată de 94 Generation, care a remizat cu Dandonia

După trei etape scurse din Liga 1, Dia Guard şi Fan Courier sunt echipele cele mai exacte, care au strâns maxim de puncte. În ultima rundă, campioana Dia Guard a trecut cu 14 – 0 de TDI, într-un meci care durat doar o repriză, deoarece adversarii au rămas în lipsă de jucători.

Şi Fan Courier a avut un meci relativ uşor cu Rapid Peceiu, în faţa căreia s-a impus cu 5 – 2, după ce la pauză, scorul era 4 – 1.  Pe locul 3 se află  Autovip Garden. Vicecampioana a trecut de Regina Dacica cu scorul de 8 – 3, însă s-a desprins decisiv în repriza  secundă când a marcat nu mai puţin de cinci goluri. Autoland Hosu a făcut un nou pas greşit.

De data aceasta Brothers Team a fost echipa care i-a încurcat pe “rechini”, partida terminându-se cu un rezultat de egalitate. O altă surpriză a fost furnizată de 94 Generation, care a remizat cu Dandonia. Adversarii au condus cu 4 – 2, însă formaţia jibouanăi a revenit în repriza secundă şi a egalat prin “dubla” lui Adrian Pop.

Onorel Alex Service a trecut de Brădet SQD la o diferenţă de două goluri, reuşind să îşi asigure victoria cu scorul de 6 – 4, în repriza secundă. Acelaşi scor s-a înregistrat şi la meciul dintre Sport Activ DB şi Stelya Brădet, câştig de cauză având echipa lui Darius Balint, care a bifat prima victorie în Liga 1.

Rezultatele şi marcatorii etapei a III-a din Liga 1

Onorel - Brădet SQD 6 – 4 (2 – 2)

Au marcat: Răzvan Bologa (‘6), Radu Chichişan (‘21, 31 şi 32), Ionuţ Nosa (‘44) şi Iuliu Bumbar (‘48), respectiv Mihai Cristea (‘18 şi 40), Rareş Simoc (‘22) şi Mihai Bălăjel (‘49)

Onorel: Mircea Tămaş – Ioan Antal, Răzvan Bologa, Iuliu Bumbar, Radu Chichişan, Andrei Chiş, Fulop Mark şi Ionuţ Nosa. Delegat: Ioan Antal

Brădet SQD: Cristian Popan – Mihai Bălăjel, Rareş Blăjean, Mihai Cristea, DeFrancesco Lorenzo, Dragoş Ilieş, Tudor Pura şi Rareş Simoc. Delegat: Tudor Pura

Arbitri: Lorin Latiş şi Ciprian Cimpoieş

94 Generation – Dandonia 4 – 4 (2 – 3)

Au marcat: Andrei Pop (‘8), Mihai Molnar (‘15) şi Adrian Pop (‘34 şi 45), respectiv Ciprian Bărnuţiu (‘2 şi 28), Alex Jula (‘9) şi Cosmin Cozma (‘24)

94 Generation: Cristian Mureşan – Vlad Ortelecan, Mihai Molnar, Andrei Pop, Major Robert şi Adrian Pop. Delegat: Vlad Ortelecan

Dandonia: Ionuţ Şerban – Artur Ciontoş, Cosmin Cozma, Ionuţ Crişan, Alex Jula, David Morar, Paul Pintea, Cosmin Sabou, Andrei Jula şi Ciprian Bărnuţiu. Conducător: Dan Jula

Arbitri: Adrian Iancău şi Ciprian Cimpoieş

Regina Dacica – AS Autovip 3 – 8 (3 – 3)

Au marcat: Răzvan Sabou (‘8 şi 10) şi Robert Pripon (‘19), respectiv Raul Zmole (‘4, 21, 22 şi 41), Florin Vaşvari (‘26), Marius Haiduc (‘44 şi 47) şi Mihai Moş (‘50)

Regina Dacica: Rareş Pop – Adrian Meseşan, Răzvan Faur, Răzvan Sabou, Todoruţ Sabou, Sergiu Pripon, Lucian Cherecheş, Bogdan Olariu, Ionuţ Pripon şi Robert Pripon. Delegat: Adrian Meseşan

AS Autovip: Flaviu Dragoş, Raul Cristuţiu – Florin Vaşvari, Silviu Crişan, Natanael Ciupe, Mihai Moş, Cristian Ţurcaş, Raul Zmole, Marius Haiduc şi Alex Turcu. Delegat: Florin Vaşvari

Cartonaş roşu: Sergiu Pripon (‘36)

Arbitri: Fabian Rus şi Ciprian Cimpoieş

TDI - Dia Guard 0 – 14 (0 – 14) – întrerupt în min. 25

Au marcat: Ciprian Pavel (‘2, 7, 8, 11, 13, 16, 17 şi 24), Sergiu Elekeş (‘6), Florin Kordiş (‘12 şi 16), Gabriel Ţiriac (‘19) şi George Marian (‘20 şi 21)

TDI: Florin Brumar, Raul Crecan, Adrian Crişan, Răzvan Forna, Călin Miclea, Florin Săstraş, Dorin Telgaş, Marius Teglaş şi Nicolae Maxim. Delegat: Doirin Teglaş

Dia Guard: Vlad Bonţe – Ionuţ Blaga, Claudiu Cheţa, Sergiu Elekeş, Florin Kordiş, George Marian, Ciprian Pavel, Gabriel Ţiriac şi Vlad Tohat. Delegat: Flore Pop. Conducător: Florin Marian Raţ

Arbitri: Fabian Rus şi Ciprian Cimpoieş

ASC Rechinii – Brothers Team 3 – 3 (1 – 0)

Au marcat: Nicolae Micle (‘11 şi 28) şi Mihai Bolboacă (‘44), respectiv Vlad Duma (‘31 şi 40) şi Alexandru Man (‘33)

ASC Rechinii: Florin Pop, Ciprian Petran – Rareş Ciaca, Raul Silaghi, David Andreica, Vlad Berbecar, Ionuţ Jeler, Mihai Bolboacă, Mihai Jugrestean şi Nicolae Micle. Delegat: Ionuţ Jeler

Brothers Team: Raul Chiş – Ionuţ Duma, Vlad Duma, Răzvan Ghile, Andrei Nerţan, Marius Naghi, Daniel Pop, Alexandru Man, Răzvan Benea şi Szeredai Tibor. Delegat: Ionuţ Duma

Au arbitrat: Ciprian Cimpoieş şi Flavius Seiche

Sport Activ DB – Stelya Brădet 6 – 4 (1 – 2)

Au marcat: Raul Barbur (‘19 şi 41), Tudor Hozan (‘31), Iustin Ardelean (‘44 şi 48) şi Rareş Marincaş (‘49), respectiv Dan Filip (‘29), Călin Varga (‘21şi 36) şi Claudiu Ardelean (‘41)

Sport Activ DB: Alin Bande – Darius Balint, Iustin Ardelean, Raul Barbur, Denis Chiş, Tudor Hozan, Vasile Ilieş, Rareş Marincaş, Andrei Plescan şi Raul Puie. Delegat: Darius Balint

Stelya: Sergiu Dalnoki - Claudiu Ardelean, Adrian Donciu, Vlad Fărcaş, Dan Filip, Marius Lazăr, Bogdan Pop, Florin Şutic, Călin Varga şi Safar Tibor. Delegat: Adrian Donciu

Fan Courier – Rapid Peceiu 5 – 2 (4 – 1)

Au marcat: Cristian Mureşan (‘3), Rareş Hossu (‘4), Daniel Supuran (‘7 şi 21) şi Vasile Iacob (‘43), respectiv Cristian Jula (‘5 şi 48)

Fan Courier: Rareş Nicoară – Paul Herman, Rareş Hossu, Raul Hossu, Vasile Iacob, Mihai Man, Cristian Mureşan, Marcel Mureşan, George Nicoară şi Daniel Supuran. Delegat: Sebastian Moroti

Rapid: Medan Cozac – Ionuţ Brândea, Răzvan Chiş, Alexandru Chiş, Florin Botofan, Cristian Jula, Denis Sezgin, Rareş Pătcaş şi Alin Chirilă. Delegat: Cristian Jula

Au arbitrat: Lorin Latiş şi Vasile Stâncel

94 Generation – Brădet SQD 2 – 1 (1 – 1) – rest. et. 2

Au marcat: Mihai Molnar (‘11) şi Andrei Pop (‘33), respectiv Rareş Simoc (‘25)