Connect with us

Actualitate

Fac cinste judeţului. Lista elevilor sălăjeni calificaţi la etapele naţionale ale Olimpiadelor Şcolare

Peste 180 de elevi sălăjeni din ciclul gimnazial şi liceal s-au calificat la faza naţională a celor 40 de discipline şcolare, în urma rezultatelor foarte bune obţinute la faza locală şi ulterior judeţeană


Inspectoratul Şcolar Judeţean Sălaj a făcut publică lista elevilor care au reuşit să se califice la etapele naţionale ale Olimpiadelor Şcolare.

Peste 180 de elevi din ciclul gimnazial şi ciclul liceal au reuşit să obţină rezultate foarte bune la fazele locale şi, ulterior, la fazele judeţene. Aceste rezultate le-au asigurat calificarea la faza naţională.

Sunt elevi care fac cinste judeţului nostru şi care promit că vor reprezenta cu cinste Sălajul şi în etapele naţionale ale celor 40 de discipline şcolare la care au obţinut calificarea.

Etapele naţionale ale Olimpiadelor Şcolare se vor desfăşura, o mare parte dintre ele, în vacanţa de primăvară, în perioada 15 aprilie – 1 mai 2022. Cealaltă parte, se vor desfăşura la finalul primelor trei săptămâni din luna mai.

În final, trebuie să felicităm elevii pentru rezultatele notabile, dar şi dascălii şi părininii, care i-au pregătit şi i-a îndrumat pe copii.

Mai multe pe acest subiect, în ediţia următoare a ziarului Ştirile din Sălaj care va apărea miercuri, 6 aprilie.

1. Olimpiada de limba și literatura română, clasele V-VIII

Numele și prenumele elevuluiUnitatea de învățământClasaProf. îndrumătorProf. excelență
Roman Teodora MariaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVPurdea Andreea 
Roșca  PatriciaLiceul cu Program Sportiv „Avram  Iancu” ZalăuVIBogdan Elena 
Bolduț Cristiana-IrisȘcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” ZalăuVIIIacob Diana       
Ciurean Ana AlexiaȘcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” ZalăuVIIIIacob Diana 

2. Olimpiada de limba și literatura română, clasele V-VIII, minorități

Modi Osz EmmaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuV secția maghiarăPop Cristina 
Nyeste Andras-KrisztianȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVI secția maghiarăLucaci Antuza 
Peter  KristofȘcoala Gimnazială „Gyulaffy Laszlo” Cehu SilvanieiVII secția maghiarăCâmpianu Erzsebet 
Fazekas  Irisz BarbaraȘcoala Gimnazială „Simion Bărnuțiu” ZalăuVIII secția maghiarăTaloș Floare 
Pop Andreea-ElisaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuV secția germanăPurdea Andreea 
Șerban MaiaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVI secția germanăȘandru DanielaPurdea Andreea, Taloș Floare
Zaharia MădălinaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVII secția germanăȘandru Daniela 
Ardelean CezaraȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVIII secția germanăJurcă Ildiana 

3. Olimpiada „Universul Cunoașterii prin Lectură”, mediul rural, clasele V-VIII, secția română și secția minorități

Palce Adrian-MarioȘcoala Profesională SâgV secția românăCostina Florica 
Băbțan Adelina RalucaȘcoala Gimnazială Nr.1 ChieșdVI secția românăCrișan Adriana 
Vaida DacianȘcoala Gimnazială „Gheorghe Șincai” BobotaVII secția românăPop Ioan 
Bota Maria AnateeaȘcoala Gimnazială Nr.1 IpVIII secția românăFeier -Dan Ramona 
Boda Fanni ZsuzsaȘcoala Gimnazială Nr.1 PanicVI secția maghiarăLukacs Erika 
Viszlovszki NataliaȘcoala Gimnazială Nr. 1 DejaVII secția maghiarăBoitor Ioana 
Fekete Krisztian RubenȘcoala Gimnazială Nr.1 PanicVIII secția maghiarăLukacs Erika 

4. Olimpiada „Cultură și Spiritualitate Românească,” română și religie, clasele V-VIII

Prodan GloriaȘcoala Gimnazială „Simion Bărnuțiu” ZalăuVprof română, Topan Bogdana, prof.la Centrul de Excelenta: Pop- Cozac Sorina, Jurcă Ildianaprof religie, Șumulete Anca
Banea Flavia-MariaȘcoala Gimnazială „Simion Bărnuțiu” ZalăuVIprof română, Rechișan Simonaprof religie, Șumulete Anca
Pop IuliaȘcoala Gimnazială „Corneliu Coposu” ZalăuVIIprof română, Ioviță Cristian, prof. la Centrul de Excelenta- Pop Mariana și Dospinescu Lianaprof religie, Petrean Marcel
Ciurean Ana-AlexiaȘcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” ZalăuVIIIprof română, Iacob Dianaprof religie, Gudea Mioara

5. Olimpiada „Cultură și Spiritualitate Românească,” română și religie, clasele IX-XII

Butaș Casian- IoanColegiul Național „Silvania” ZalăuIXprof română, Tuduce Ioana (la clasă și la grupa de excelentă)prof religie, Albert Marian
Pușcaș IoanaColegiul Național „Silvania” ZalăuXprof română, Tuduce Ioanaprof religie, Albert Marian
Varga LucianaColegiul Național „Silvania” ZalăuXIprof română, Tuduce Ioanaprof religie, Albert Marian
Oșan DianaLiceul Pedagogic „Gheorghe Șincai”  ZalăuXIIprof română, Duma Camelia, la grupa de excelență- prof. Carmen Ardeleanprof religie, Micle Călin

6. Olimpiada de limba și literatura română, clasele IX-XII

Han NadiaColegiul Național „Silvania” ZalăuIX  Tuduce IoanaTuduce Ioana
Sebestyen VivienColegiul Național „Silvania” ZalăuIX, secția maghiarăIanchiș Alina 
Horvat Mădălina-PaulaColegiul Național „Simion Bărnuțiu” Șimleu SilvanieiXMureșan Anca-Ioana 
Avram SoranaColegiul Național „Silvania” ZalăuXI      Tuduce IoanaTuduce Ioana
Sabou Cristiana GeorgianaColegiul Național „Silvania” ZalăuXIIDospinescu Liana  Ardelean Carmen      

7. Olimpiada „Lectura ca Abilitate de Viață”, clasele IX-XII, Nivel 1, clasele IX-X și Nivel 2, clasele XI-XII

Mitrașca Dara ȘtefanaColegiul Național „Silvania” ZalăuNivel 1, cl. XDuma Sanda 
Ulici Elisa-NataliaLiceul Pedagogic „Gheorghe Șincai”  ZalăuNivel 2, cl. XIIDuma CameliaCarmen Ardelean

8. Olimpiada de Limba Latină, clasele a VII-a și clasele IX-XII

Terheșiu NicoletaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVIIClop Corneliu
Cimpoieș SaraColegiul Național „Silvania” ZalăuVIIDospinescu Liana
Han NadiaColegiul Național „Silvania” ZalăuIXDospinescu Liana
Tămășan Sonia AishaLiceul Tehnologic „Gheorghe Pop de  Băsești” Cehu SilvanieiIXStroescu Mariana
Sitaș Sava MaraColegiul Național „Silvania” ZalăuXIDospinescu Liana

9. Olimpiada de Istorie

POP RAREȘ-IUSTINColegiul Național ”Silvania” ZalăuVIIIForț Corina
BUTAȘ CASIAN-IOANColegiul Național ”Silvania” ZalăuIXForț Corina
MERCEA VLAD-IOANColegiul Național ”Silvania” ZalăuXForț Corina
PRODAN PAUL-VICTORColegiul Național ”Silvania” ZalăuXIForț Corina
MERCA EMIMA ADRIANALiceul Teoretic ”Ion Agârbiceanu” JibouXIIVarga Victor

10. Olimpiada de Geografie

MOLDOVAN MARIAColegiul Național ”Silvania” ZalăuVIIIBulgărean Sanda 
INCEU ŞTEFAN ANDREILiceul Teoretic ”Ion Agârbiceanu” JibouIXPăun Adriana Elena 
OPRIŞ MARIA MĂDĂLINALiceul Teoretic ”Ion Agârbiceanu” JibouXPăun Adriana Elena 
MUREȘAN COSMINA-ANDREEALiceul Tehnologic ”Gheorghe Pop de Băsești” Cehu SilvanieiXINăprădean Horațiu Traian 
TARBA MATEIColegiul Național ”Silvania” ZalăuXIIPăștean CameliaBulgărean Sanda

11. Olimpiada de Științe socio-umane – Filosofie

COZLEAN  RAUL-MIHAIColegiul Național ”Silvania” ZalăuXIIChiș Mirela

12. Olimpiada de Pedagogie-Psihologie (licee pedagogice)

ADAM ANTONIA-IULIALiceul Pedagogic ”Gheorghe Șincai” ZalăuIXOpre Mihaela
DAVID ROXANA MARIALiceul Pedagogic ”Gheorghe Șincai” ZalăuXCoste Anca
BUTA PATRICIA MĂDĂLINALiceul Pedagogic ”Gheorghe Șincai” ZalăuXIOpre Mihaela
MÎNDRUȚ MARIA-IULIALiceul Pedagogic ”Gheorghe Șincai” ZalăuXICoste Anca
ANTAL ANDREA-TIMEALiceul Pedagogic ”Gheorghe Șincai” ZalăuXIICoste Anca

13. Olimpiada de lb.germană

SZILAGYI SARAColegiul Național ”Silvania” ZalăuXISimon Amalia

14. Olimpiada de lb.franceză

Cristea Andrei-CristianȘcoala Gimnazială ”Silvania” Șimleu SilvanieiVIIMocan Camelia
Laslo Olivia RebecaLiceul Tehnologic Nr1. GâlgăuXRevnic Ioana-Gabriela
Flonta ȘtefaniaColegiul Național “Silvania”XIGoga Lucian
Mnere Ana-CristinaL.T.”Ion Agârbiceanu” JibouXIIMihuț Adriana

15. Olimpiada de lb.engleză

Toth Scarlet KittiȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” ZalăuVIIGorgan Adina
Panc MariaȘcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” ZalăuVIIIFărcaș Adina
Păușan GeorgianaColegiul Național ”Silvania” ZalăuIX ACotoi Alina
Szigeti Bogdan EduardLiceul Pedagogic „Gheorghe Șincai” ZalăuIX BMorar Hajnal / Ardelean Simona
Lazăr Alexandru DanL.T.”Ion Agârbiceanu” JibouX AGog Anda
Bogdan DianaColegiul Național ”Silvania” ZalăuX BCotoi Alina / Bălănean Lucia
Vamoș RobertC.T.”Alesandru Papiu Ilarian” ZalăuXI ASpătar Denisa
Budai AlexandraColegiul Național ”Silvania” ZalăuXI BFaur Andrea / Man Cristian
Filip ȘerbanColegiul Național ”Silvania” ZalăuXII BBălănean Lucia/ Man Cristian

16. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ ȘI APLICAȚII PRACTICE

Baba V.M. Bianca Alexia Școala Gimnazială “Porolissum” Zalău V Hegheduș Felicia Oana

Ciortea H. Andrei Școala Gimnazială “Gheorghe Lazăr VI Dobocan Dorina

Sabou-Chirti Anamaria Școala Gimnazială “Iuliu Maniu” Zalău VII Ros Aurica

Rus A. Alex Rareș Școala Gimnazială “Corneliu Coposu” VIII Jurcă Viorel

17. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL MECANICĂ

Mesaroș M.V.Andrei Vasile Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” Zalău XI Mada Maria, Negrea Flavia, Druță Petru, Gordan Ioan, Ortelecan Marius, Jako Ludovic, Teglaș Savina

Boda J.L Janos – Lorand Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” Zalău XII Mada Maria, Decanovici Maria, Gordan Ioan, Ivan Sergiu, Jako Ludovic

18. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL CONSTRUCȚII, INSTALAȚII ȘI LUCRĂRI PUBLICE

Păcurar C. Roxana Liceul Tehnologic “Mihai Viteazul” XI Lupaș Viorica, Cristea Elvira

Druhora V. Anamaria Andrada Liceul Tehnologic “Mihai Viteazul” XII Borz Virgil, Rus Marius, Csatlos Sandor

19. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL ELECTRIC, ELECTROTEHNIC, ELECTROMECANIC

Varga Z. Călin Zoltan Liceul Tehnologic “Octavian Goga” Jibou XI Borz Virgil, Rus Marius, Csatlos Sandor

Martin S. Paul Adrian Liceul Tehnologic “Octavian Goga” XII Lazăr Stăncuța, Jurj Ioan, Gordan Ioan

20. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICȚII

Tărău N.Saul Andrei Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” Zalău XI Tudoricescu Rădița, Lazăr Stăncuța, Jurj Ioan

Ciava V.D. Lucas Dan Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” Zalău XII Șerban Bianca-Adriela, Berek Aliz-Ildiko, Duma Simona, Nosal Mariana-Nicoleta

21. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ

Ciordaș I.I. Maya-Natalia Colegiul National “Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei XI Dehelean Crina, Costea Lucia, Teglaş Savina, Morar Adriana, Costache Rodica, Roșca Mirela,  Hrițcu Amalia, Gaspar Hajnal, Rablău Claudia

22. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL TURISM ŞI ALIMENTAŢIE

Iancău I. Maria-Florina Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” Zalău XII

Morar N. Natalia Liceul Tehnologic “Voievodul Gelu” XI Ing. Preda Gheorghina, Dr. Iyes Ferencz-Zoltan

23. OLIMPIADA NAȚIONALĂ – ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII – DOMENIUL AGRICULTURĂ – CREŞTEREA ANIMALELOR

Crăciun D. Jan-Constantin Liceul Tehnologic “Ioan Ossian”  Șimleu Silvaniei XII

24. OLIMPIADA DE RELIGIE, CLASELE V-XII, CULTUL ORTODOX

MESEȘAN ANIELA MARIAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 CHIEȘD VCRIȘAN DAN IULIAN
LUNG TUDORȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI EMINESCU” ZALĂUVIBOTIȘ DIANA
ȘAMȘODAN MARIAȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SIMION BĂRNUȚIU” ZALĂUVIIȘULUMETE IOANA-ANCA
BORDEA IMELDAȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SIMION BĂRNUȚIU” ZALĂUVIIIȘULUMETE IOANA-ANCA
SABOU SARA MARIACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUIXALBERT MARIAN
OLAR ALEXANDRACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUXALBERT MARIAN
POP ADINA MARIACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUXIALBERT MARIAN
EMBER MARIA CĂTĂLINACOLEGIUL NATIONAL ,,SIMION BARNUTIU” ȘIMLEU SILVANIEIXIIMIEREA ALIN

25. OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU LICEE ȘI SEMINARII TEOLOGICE, CULTUL ORTODOX

MIHANȚA DAVID-IONUȚLICEUL ORTODOX ”SF. NICOLAE” ZALĂUIXArhid. TORCOȘ IONICĂ
RUS ANTONIA-MARIALICEUL ORTODOX ”SF. NICOLAE” ZALĂUXPr. BRISC PETRU  
ONICA ANDREILICEUL ORTODOX ”SF. NICOLAE” ZALĂUXIPr. CIURBE CĂLIN RADU  
NISTOR DAVID -FLORINLICEUL ORTODOX ”SF. NICOLAE” ZALĂUXIIPr. BRISC PETRU  

26. OLIMPIADA DE RELIGIE, CLASELE V-XII, CULTUL GRECO CATOLIC

BLAGA ANTONIOȘCOALA GIMNAZIALĂ”GHEORGHE LAZĂR” ZALĂUVMATEI MARIUS VASILE
BODEA AMADEEA MARIAȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,SILVANIA’’ ȘIMLEUL SILVANIEIVIMĂRINCEAN FLORIN CĂLIN
SZEREDAI ROBERTLICEUL DE ARTĂ ,,IOAN SIMA” ZALĂUVIIMATEI MARIUS VASILE
BODEA CELIAȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,SILVANIA’’ ȘIMLEUL SILVANIEIVIIIMĂRINCEAN FLORIN CĂLIN
OLTEAN ANAMARIACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUIXMATEI MARIUS VASILE
BUBOIU ANTONIACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SIMION BĂRNUȚIU” ȘIMLEUL SILVANIEIXIMĂRINCEAN FLORIN CĂLIN

27. OLIMPIADA DE RELIGIE, CLASELE V-XII ALIANȚA EVANGHELICĂ

PANC LARISA-PERSIDAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STÎRCIUVPANC ANCA
VARGA SARAȘCOLALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI EMINESCU” ZALĂUVIMĂCELAR LIVIU
ARDELEAN SARAȘCOALA GIMNAZIALĂ „POROLISSUM” ZALĂUVIIMĂCELAR LIVIU
POPA SARAȘCOLALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI EMINESCU” ZALĂUVIIIMĂCELAR LIVIU
TORGIE ALEXANDRALICEUL PEDAGOGIC ,,GHEORGHE ȘINCAI” ZALĂUIXMĂCELAR LIVIU
MORAR DORACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUXMĂCELAR LIVIU
ANDREICA ALISACOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUXIMĂCELAR LIVIU
PAP SAMUELCOLEGIUL NAȚIONAL ,,SILVANIA” ZALĂUXIIMĂCELAR LIVIU

28. OLIMPIADA DE BIOLOGIE

HORVÁTH MATEI  Colegiul Naţional ”Silvania” ZalăuIXPOP EMILIAȘTIRB LUCIA
JUGRESTAN GIULIA-MARIAColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuXPOP EMILIAȘTIR FLORENTINA
  RUS VLAD-ALEXANDRUColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuXIFIRICEL DANIELAMARIAN ADRIANA

29. OLIMPIADA DE CHIMIE

CIMPOIEȘ  MARIA IULIA  Colegiul Naţional ”Silvania” ZalăuVIIIJOZSA ANAMARIA  JOZSA ANAMARIA  
HORVATH   MATEIColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuIXCORNEA IOANA  CORNEA IOANA  
  TOMOLE ALEXIA IRINAColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuXBODEA CARMENMATYAS EVA  

30. OLIMPIADA DE FIZICĂ

HORVATH DIANA TIMEAColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuVIIIBrișan Marta , Jula ClaudiaBrișan Marta, Pop Ștefania
LÓGA PATRIKColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuIXFaluvegi ErvinFaluvegi Ervin
TOMOLE ALEXIAColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuXFaluvegi ErvinLászló Judit
BONCZIDAI MIRJÁMColegiul Naţional ”Silvania” ZalăuXLászló JuditLászló Judit
PÜNKÖSTI GYÖRKLiceul Reformat „Wesselényi”XIIKovács NicoletaButușină Florin

31. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ, CLASELE III-VIII

TĂRĂU ANTONIO ALEXANDRU                C.N.„LICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU       VIII  POPOVICI EMIL  

32. OLIMPIADA  NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE,CLASELE IX-XII

SÂRBU IULIA    LICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU      XII    SELING RODICA    
BRUMAR DENISALICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU      XINICULAȘ CRISTIAN
BOGDAN ȘTEFANLICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU    XNICULAȘ CRISTIAN
POCOL ANDREILICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU      XTORJE IONUȚ
  ZUBAȘCU DARIUS GABRIEL    LICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU      X      POPOVICI EMIL    

33. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE  ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI

  SESTRAȘ DIANALICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU       XIIKERESZETES JOSZEF 
ILIEȘ MIHAILICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU         XIIGNATIUC CRISTINA 
CSAKVARI ROBERTALICEUL DE ARTĂ” IOAN SIMA” ZALĂU         XIBRÂNDUȘAN DIANA 

34. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ

BREBAN MĂLINA BIANCACOLEGIUL NAȚIONAL „SILVANIA” ZALĂUvILONȚA ANDREIIlonta Andrei
POP TUDOR ȘTEFANȘCOALA GIMNAZIALĂ „SILVANIA” ȘIMLEUVICRIȘAN ADRIANATaloș Diana, Barburas-Pacurar Cătălin
FARCAȘ  OANA PAULAȘCOALA GIMNAZIALĂ„POROLISSUM” ZALĂUVIICOSMA DORINCrișan Adriana, Cozac Emil
BARNA ALEXANDRU MIHAICOLEGIUL NAȚIONAL „SILVANIA” ZALĂUVIIICRIȘAN GABRIELACrisan Gabriela
BREJE NORA ALEXANDRACOLEGIUL NAȚIONAL „SILVANIA” ZALĂUIXLUCACIU SIMONATurdean Katalin și Sabou Manuela
TUDUCE SERGIU FLORIANCOLEGIUL NAȚIONAL „SILVANIA” ZALĂUXILONȚA ANDREILucaciu Simona
CIURTE MARA LUANACOLEGIUL NAȚIONAL „SILVANIA” ZALĂUXILUCACIU SIMONAZay Eva
POP TUDOR ȘTEFANCOLEGIUL NAȚIONAL „SILVANIA” ZALĂUXIICRIȘAN GABRIELA

 

35. OLIMPIADA  NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ A ȘCOLILOR/ SECȚIILOR  CU PREDARE ÎN LIMBA MAGHIARĂCLASELE V-XII

KISS JANKA ANNAȘCOALA GIMNAZIALĂ „M.EMINESCU” ZALĂUVILYES LAJOS 
SZABO ADRIENNȘCOALA GIMNAZIALĂ „B.ISTVAN”ȘIMLEUVIVERES ENIKO 
DEMJEN KATAȘCOALA  GIMNAZIALĂ „S.BĂRNUȚIU” ZALĂUVIIFALUVEGI MELANIA 
BODA BLANKA ZSOFIAȘCOALA GIMNAZIALĂ „S.BĂRNUȚIU” ZALĂUVIIIFALUVEGI MELANIA 
LOGA PATRIKCOLEGIUL NAȚIONAL SILVANIA ZALĂUIXTURDEAN KATALINTurdean Katalin și Sabou Manuela
LORINCZ  BOGLARKACOLEGIUL NAȚIONAL SILVANIA ZALĂUXZAY EVALucaciu Simona
VARGA KINCSOCOLEGIUL NAȚIONAL SILVANIA ZALĂUXIZAY EVAZay Eva
SZOLLOSZI  TAMAS GEZACOLEGIUL NAȚIONAL SILVANIA ZALĂUXIITURDEAN KATAKIN 

36. OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ ”MIKES KELEMEN”

Vékás ZselykeLiceul Tehnologic Cserey-Goga CrasnaVKiss Imola 
Modi -Ősz EmmaScoala Gimnaziala “Mihai Eminescu” ZalăuVBoda Erzsébet 
Kocsis-Feri BenjáminLiceul Tehnologic Nr. 1 SărmășagVIVeres Erzsébet 
Elekes AbigélȘcoala Gimnazială “Simion Bărnuțiu”  ZalăuVIPataki IdaPataki Ida
Popa Loisz TábitaȘcoala Gimnazială Nr. 1 CamărVIIFazekas Éva 
Boda Blanka-ZsófiaȘcoala Gimnazială “Simion Bărnuțiu”  ZalăuVIIIPataki IdalPataki Ida
Pap MáriaLiceul Tehnologic Cserey-Goga CrasnaIXKiss Imola 
Jónás SzilviaLiceul Tehnologic Cserey-Goga CrasnaXKiss Imola 
Lugosi ZsuzsaLiceul Reformat “Wesselényi” ZalăuXIIdr. Bóné Éva 

37. OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL  REFORMAT – clasele V-XII

Kulcsár KlaudiaȘcoala Gimnazială ”Mihai Eminescu” ZalăuVBéczi Csilla 
Egri NóraȘcoaala Gimnazială ”Simion Bărnuțiu”  ZalăuVIBoda Annamaria 
Szabó Johanna BarbaraLiceul Reformat “Wesselényi” ZalăuVIIBara Erzsébet 
Forró Arthúr ZoltánLiceul Reformat “Wesselényi” ZalăuVIIIBara Erzsébet 
Gál LeventeColegiul Național ”Silvania” ZalăuIXTobiás István- Tamás 
Bobotan Júlia AngélaLiceul Reformat “Wesselényi” ZalăuIX teologicBara Erzsébet 
Szilágyi SzidóniaColegiul Național ”Silvania” ZalăuXTobiás István- Tamás 
Tolnai Gy. BoldizsárLiceul Reformat “Wesselényi” ZalăuX teologicKulcsár Edit 
Szilágyi SáraColegiul Național ”Silvania” ZalăuXITobiás István- Tamás 
Hunyadi I.J. Angéla – AnitaLiceul Reformat “Wesselényi” ZalăuXI teologicKulcsár Edit 

38. OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL : ROMANO CATOLIC – clasele V-XII

Bákai Dominik FerenczȘcoala Gimnazială ”Báthory István” Șimleu Silvaniei               VDobai Beáta
Trajak Janka – IasminaScoala Gimnaziala nr.1 Fagetu                                VIMuha Maria
Szabó Regina-HelgaȘcoala Gimnazială Nr.1 Carastelec           VIIDobai Beáta
Zetocha FranciscScoala Gimnaziala nr.1 Fagetu           VIIIMuha Maria

39. OLIMPIADA  DE ISTORIA ȘI TRADIȚIILE MINORITĂȚII MAGHIARE DIN ROMÂNIA

Pap AdrienȘcoala Gimnazială ,,Gyulaffy László” Cehu Silvaniei           VIINagy Attila
Szilágyi DomokosȘcoala Gimnazială ,,Gyulaffy László” Cehu Silvaniei                                            VIINagy Attila
Béczi DávidȘcoala Gimnazială ,,Gyulaffy László” Cehu Silvaniei            VINagy Attila
Szilpoly Odett-AndreaȘcoala Gimnazială ,,Gyulaffy László” Cehu Silvaniei           VINagy Attila
Ilyés Evelin-ZitaȘcoala Gimnazială ,,Gyulaffy László” Cehu Silvaniei              VINagy Attila
Nagy Jázmin-FatimaȘcoala Gimnazială ,,Gyulaffy László” Cehu Silvaniei              VINagy Attila
Bara ÁkosȘcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu ”  Zalău        VILóga Zsolt
Khaled NóraȘcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu ”  Zalău VILóga Zsolt
Balabas RobertȘcoala Gimnazială ,,Simion Bărnuțiu ” ZalăuVIDénes  Annamária
Biro ArthurȘcoala Gimnazială ,,Simion Bărnuțiu ”  ZalăuVIDénes Annamária

40. OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA SLOVACĂ MATERNĂ

Mondek Patrik- PeterȘcoala Gimnazială nr.1 Făgetu          VIIPodhora Iosif 
Conearic DariusȘcoala Gimnazială nr.1 Făgetu          VIIIPodhora Iosif 
Cromec Danca- AgnesaȘcoala Gimnazială nr.1 Făgetu          VIIIPodhora Iosif 

41. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ Clasele IX-XII

Bejan Darius RamonColegiul Național ”Silvania” ZalăuIXDeac Paula  Cristina  Morar Florin
Alexuțan CristianColegiul Național ”Silvania” Zalău          XRevnic GheorgheRevnic Gheorghe
Fazacas Mihai TudorColegiul Național ”Silvania” Zalău          XRevnic GheorgheRevnic Gheorghe
Sabaceag MariusColegiul Național ”Silvania” Zalău          XIMuntean AlinaRevnic Gheorghe
Varga GabrielaColegiul Național ”Silvania” ZalăuXIIDeac Paula Cristina Morar FlorinRevnic Gheorghe

42. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ – Clasele V-VIII

Ciortea AndreiȘcoala Gimnazială  ”Gheorghe Lazăr” Zalău VIRadu ClaudiaDeac Paula Cristina
Șandor IonuțColegiul Național ”Silvania” Zalău          VIIDeac Paula CristinaDeac Paula Cristina
Petrean RolandȘcoala Gimnazială  ”Simion Bărnuțiu” Zalău          VIIGavriș Loredana 
Sabou MihaiColegiul Național ”Silvania” ZalăuVIIIVlaicu CristinaDeac Paula Cristina

loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

More in Actualitate