CUPA ROMANIEI

Detalii de la meciurile disputate în diviziile întrecerilor din cadrul evenimentului sportiv ,,Minifotbal Sălaj 2021” PROGRAMUL etapei următoare

Divizia A1

Revenire de marcă pentru Michelin

Condusă în etapa a II-a de către Sport Boys, care la pauză avea 5 – 2, Michelin a făcut o repriză secundă excelentă, în care a marcat patru goluri la rând şi a câştigat cu 6 – 5. După două etape, în Divizia A1, trei echipe au maxim de puncte, Squadra Azzura, Dandonia şi Onorel Alex Service

Meciuri tari, cu goluri multe, în etapa a II-a din Liga A1. Cel mai disputat joc a fost  cel dintre Michelin şi Sport Boys, în care s-au marcat 11 goluri, dar a avut loc şi o răsturnare de scor spectaculoasă.

Prima repriză a aparţinut celor de la Sport Boys, care a început cu elan şi a marcat cinci goluri în primul sfert de oră. Marius Muntean şi colegii săi au condus cu 5 – 2 la pauză, dar nu a fost suficient pentru a obţine un rezultat pozitiv.

Partea secundă a avut o altă desfăşurare. Michelin a jucat mult mai exact, a revenit rapid în joc, iar în final s-a impus cu 6 – 5 şi a bifat prima victorie din acest campionat.

Michelin – Sport Boys 6 – 5 (2 – 5)

Au marcat: Alex Fanca (‘13), Ciprian Recian (‘14 şi 39), Daniel Cadar (‘46) şi Gabriel Cozea (‘31) şi Raul Brânduşan (‘40), respectiv Dan Ciobică (‘5), Marius Muntean (‘6, 8 şi 15) şi Vlad Copceac (‘13)closevolume_off

Michelin: Marius Coste – Raul Brândaş, Vasile Cherecheş, Daniel Cadar, Alexandru Fanca, Gabriel Cozea, Ciprian Recian, Claudiu Murg şi Ioan Mureşan. Delegat: Daniel Cadar

Sport Boys: Adrian Solomonean - Dan Ciobică, Alexandru Rus, Emil Păşcuţă, Alin Lazăr, Vlad Copceac, Răzvan Mate, Andrei Fărcaş şi Marius Muntean. Delegat: Alin Lazăr

Arbitri: Lorin Latiş şi Ştefan Bîrjac

Şi Dandonia a avut puterea să revină în disputa cu X Team Ortelec, pe care a câştigat-o cu 6 – 4. La pauză, echipa din Ortelec conducea cu 3 – 2, dar nu a mai putut face faţă adversarului în partea secundă. Sorin Iacob, Alin Mierea şi Vasile Nuţiu cu o “dublă” au întors tabela, iar Dandonia a obţinut a doua victorie din campionat.

Început perfect de campionat pentru Squadra Azzura care are două victorii consecutive. În etapa a II-a, Squadra Azzura a trecut de Generalii şi s-a impus la o diferenţă de patru goluri. Prima repriză a fost echilibrată, iar Squadra Azzura a terminat-o în avantaj minim. La reluare, Daniel Supuran şi colegii săi nu au mai acordat nicio şansă adversarului şi au mai înscris cinci goluri.

Maxim de puncte după două etape are şi Onorel Alex Service. Trupa condusă de Ionuţ Nosa a trecut de Fino  Brutto Borla şi a făcut-o într-un mod categoric reuşind să câştige cu 6 – 3. Soarta învingătoarei a fost decisă în mare parte după prima repriză, pe care Onorel Alex Service a încheiat-o în avantaj cu scorul de 5 – 1.

Confruntarea dintre Voinţa Aghireş şi Stelya Brădet a avut nevoie de lovituri de departajare pentru desemnarea câştigătoarei.  În timpul regulamentar, ambele echipe au fost la conducere, dar s-a terminat 4 – 4. La loviturile de la 7 m, Stelya Brădet a fost mai precisă şi a câştigat cu 7 – 6, astfel că s-a ales cu două puncte, în timp Voinţa a bifat primul punct din campionat.

În etapa a II-a, Dia Guard Cipricom a avut etapă liberă, urmând să revină în competiţie în etapa din weekend când va juca cu Onorel Alex Service, o formaţie care a câştigat meciurile din primele două etape.

Rezultatele şi marcatorii primei etape din Divizia A1:

Dandonia – X-Team Ortelec 6 – 4 (2 – 3)

Au marcat: Alin Mierea (‘10 şi 41), David Morar (‘17), Sorin Iacob (‘29) şi Vasile Nuţiu (‘32 şi 37), respectiv Robert Niculăuţ (‘11 şi 16) şi Cătălin Crişan (‘18 şi 42)

Dandonia: Vlad Bonţe – Alin Mierea, Vasile Nuţiu, Adrian Bob, Cristinel Csalanos, Artur Ciontoş, Sorin Iacob, David Morar, Cosmin Sabou şi Dan Jula. Delegat: Dan Jula

X-Team: Stelian Ungruşan – Adrian Briscan, Gabriel Coman, Sergiu Păcurar, Cătălin Crişan, Marius Frenţiu, Sergiu Pop, Robert Niculăuţ, Dan Terheş, Neluţu Prodan şi Dan Moldovan. Delegat: Sergiu Păcurar

Arbitri: Alex Turian şi Adrian Iancău

Fino Brutto Borla - Onorel           3 – 6 (1 – 5)

Au marcat: Robert Bernat (‘13), Bogdan Spin (‘33) şi Darius Turbuţ (‘40), respectiv Ioan Antal (‘2, 11 şi 27), Sergiu Pripon (‘9 şi 40) şi Răzvan Bologa (‘21)

Fino Brutto: Raul Chiş – Claudiu Micaş, Darius Turbuţ, Jozsa Szabolcs, Kocsis Norbert, Bogdan Spin, Nemes Berthold şi Robert Bernat. Delegat: Claudiu Micaş

Onorel: Gabriel Olosutean – Ioan Antal, Răzvan Bologa, Andrei Chiş, Sergiu Pripon şi Rareş Pripon. Delegat: Ionuţ Nosa

Arbitri: Lorin Latiş şi Ştefan Bîrjac

Voinţa Aghireş – Stelya Brădet 4 – 4 (2 – 1); 6 – 7 d.l.d.

Au marcat: Cristian Ardelean (‘9 şi 14), Ionuţ Tusan (‘29) şi Sergiu Pop (‘47), respectiv Călin Varga (‘4 şi 32), Safar Tibor (‘28) şi Dan Filip (‘40)

Voinţa: Mădălin Şandor – Cristian Ardelean, Dobrai Csaba, Ioan Moigrădean, Alexandru Nuna, Sergiu Pop, Ionuţ Tusan şi Florin Onicaş. Delegat: Cristian Ardelean

Stelya: Sergiu Dalnoki – Robert But, Adrian Donciu, Vlad Fărcaş, Dan Filip, Safar Tibor şi Călin Varga. Delegat: Adrian Donciu

Squadra Azzura – Generalii 8 – 4 (3 – 2)

Au marcat: Raul Hossu (‘3 şi 47), Paul Pintea (‘7), Daniel Supuran (‘9 şi 26), Ştefan Nicoară (‘25 şi 46) şi Rareş Hossu (‘34), respectiv Mircea Gaidoş (‘12) şi Cosmin Balmuş (‘14, 33 şi 42)

Squadra: Rareş Nicoară – Bogdan Bărnuţiu, Paul Nerţan, Rareş Hossu, Raul Hossu, Sebastian Moroti, Ştefan Nicoară, Paul Pintea, Ruben Rodina şi Daniel Supuran. Delegat: Rareş Hossu

Generalii: Bogdan Cherecheş – Cosmin Balmuş, Sergiu Elecheş, Mircea Gaidoş, Alex Gorgan, Hiriczko Zoltan, Ionuţ Miclăuş, Sorin Pop, Aurelian Ştirb, Vlad Contraş, Ştefan Constantinescu şi Mihai Sabou. Delegat: Hiriczko Zoltan

Programul etapei a III-a din Divizia A1:
Vineri, ora 19.00: Generalii – Stelya Brădet (OT)
Ora 20.00: Onorel Alex Service – Dia Guard (OT)
Ora 21.00: Dandonia – Michelin (OT)
Ora 22.00: Sport Boys – Fino Brutto Borla (OT)
Sâmbătă, ora 17.00: X Team Ortelec – Voinţa Aghireş (OB)
Squadra Azzura stă

Divizia A2

Ianus a reuşit surpriza şi a învins Autoland Hosu

După Brothers Team, a venit rândul celor de la Ianus să profite de forma slabă a “rechinilor” şi să câştige în faţa unei grupări cu pretenţii. Ianus s-a impus la loviturile de departajare şi s-a ales cu două puncte

Echipa care a câştigat Cupa Sălajului la ELIT are un început slab de campionat, înregistrând al doilea eşec. Autoland Hous a pierdut cu Brothers Team, iar în etapa a II-a a fost învinsă şi de Ianus. Gruparea condusă de Sorin Codaţ s-a mobilizat exemplar pentru acest joc, pe care l-a câştigat la loviturile de departajare.

După timpul regulamentar, scorul a fost 3 – 3, dar la loviturile de la 7 m, Ianus a fost echipa mai precisă şi a intrat în posesia a două puncte. Brothers Team e lider în Liga A2. Condusă la pauză în disputa cu Rapid Peceiu, gruparea condusă de Ionuţ Duma a revenit în partea secundă, când a marcat de cinci ori la rând şi s-a impus cu 6 – 2.

Două victorii are şi Autovip Garden, care a trecut de VZ Zalău.Tânăra echipă a lui David Ţîrlea a condus cu 2 – 0 fosta campioana, dar în partea secundă, experienţa a făcut diferenţa. Raul Zmole şi Flaviu Bărnuţiu au reuşit “dubla”, iar Adrian Gheţi a stabilit scorul final, 5 – 2 pentru fosta campioană, care după două etape se află pe locul 2.

Maxim de puncte are şi Grand Team Şimleu, după victoria cu Dodecor Cehu Silvaniei.  În mare parte, jocul dintre cele două combatante a fost echilibrat şi scorul de 1 – 1 s-a menţinut până spre final. Când mai erau de jucat mai puţin de 10 minute, Grand Team a dat lovitura şi s-a impus în urma reuşitei lui Răzvan Varga.

Victorie clară pentru 94 Generation, mult mai clară decât o arată scorul în disputa cu Unirea Hida. Formaţia din Jibou s-a impus cu 5 – 3, însă a avut mereu avantaj, cu excepţia primelor minute, când tabela a arătat 1 – 1.

După două etape, Boldor Florex Hida, Dodecor Cehu Silvaniei şi Rapid Peceiu sunt echipele care nu au acumulat niciun punct. Un singur punct are Autoland Hosu care  se află abia pe locul 8.

Rezultatele şi marcatorii primei etape din Divizia A2

Grand Team Şimleu – Dodecor 2 – 1 (1 – 1)

Au marcat: Adrian Casap (‘19) şi Răzvan Varga (‘41), respectiv Ionuţ Gherman (‘16)

Grand Team: Răzvan Varga – Adrian Pop, Marcel Cuc, Alin Chereji, Mircea Mitroi, Cătălin Bologa, Ilie Boroş şi Paul Pop. Delegat: Adrian Pop

Dodecor: Ovidiu Negrea, Daniel Crişan, Ionuţ Gherman, Richard Danci, Andrei Rob, Alexandru Pop şi Roland Ignatiuc. Delegat: Ovidiu Negrea

Arbitri: Nicolae Chiş-Ciure şi Ciprian Cimpoieş

Brothers Team – Rapid Peceiu 6 – 2 (1 – 2)

Au marcat: Kulcsar Rudolf (‘6 şi 39), Ionuţ Duma (‘31), Andrei Nerţan (‘38 şi 39) şi Medan Cozac (‘40-aut.), respectiv George Marian (‘1) şi Cosmin Ţîrle (‘16)

Brothers: VAsile Puşcaş - Ionuţ Duma, Kulcsar Rudolf, Daniel Magdaş, Paul Hanga, Răzvan Ghile, Alexandru Man şi Andrei Nerţan. Delegat: Ionuţ Duma

Rapid: Medan Cozac – Alin Chirilă, Răzvan Chiş, Dobrai Tibor, Cosmin Ţîrle, Răzvan Sabou, Cristian Jula, Flaviu Maioş, George Marian şi Rareş Groze. Delegat: Cristian Jula

Arbitri: Nicolae Chiş-Ciure şi Ciprian Cimpoieş

Ianus – Autoland Hosu 3 – 3 (2 – 1); 5 – 4 d.l.d.

Au marcat: Andrei Ştirb (‘2 şi 39) şi Cristian Marincaş (‘23), respectiv Mihai Bolboacă (‘13), Raul Silaghi (‘30) şi Călin Marincaş (‘35)

Ianus: Răzvan Lungu - Bogdan Saitoş, Sorin Codaţ, Mihai Ardelean, Sergiu Todoran, Cristian Marincaş, Andrei Ştirb şi Adrian Kaszta. Delegat: Sorin Codaţ

Autoland Hosu: Ciprian Petran – David Andreica, Vlad Berbecar, Mihai Bolboacă, Marius Haiduc, Ionuţ Jeler, Călin Marincaş, Dan Olar, Andrei Plescan, Flaviu Pop, Raul Silaghi şi Bogdan Ungur. Delegat: Ionuţ Jeler

Arbitri: Nicolae Chiş-Ciure şi Vasile Stâncel

94 Generation – Unirea Hida 5 – 3 (3 – 2)

Au marcat: Mihai Brînduşe (‘8 şi 30), Vlad Lazăr (‘19), Vlad Ortelecan (‘12) şi Adrian Pop (‘32), respectiv Andrei Petruş (‘4), Daniel Miron (‘21) şi Ciprian Mitrea (‘40)

94 Generation: Ionuţ Chechedi – Vlad Ortelecan, Mihai Brînduşe, Rareş Pintea, Adrian Pop, Vlad Paşcalău, Mihai Molnar, Vlad Lazăr şi Bogdan Petruşan. Delegat:  Alex Mureşan

Unirea: Ionuţ Pintea – Alexandru Miclea, Ciprian Mitrea, Marius Moş, Daniel Miron, Ionuţ Pop şi Andrei Petruş. Delegat: Ciprian Mitrea

Arbitri: Ciprian Cimpoieş şi Nicolae Chiş-Ciure

Autovip – VZ Zalău 5 – 2 (1 – 2)

Au marcat: Raul Zmole (‘13 şi 30), Flaviu Bărnuţiu (‘27 şi 28) şi Adrian Gheţi (‘38), respectiv Kurti Eduard (‘7 şi 10)

Autovip: Flaviu Dragoş – Adrian Noţigan, Flaviu Bărnuţiu, Cristian Ţurcaş, Florin Vaşvari, Tudor Ulmeanu, Raul Zmole, Daniel Gut şi Adrian Gheţi. Delegat: Florin Groza

VZ Zalău: Tudor Mare – Tudor Hozan, Raul Barbur, Bogdan Noje, Rareş Marincaş, Kurti Eduard, Alex Neagotă şi Mihai Ardelean. Delegat: David Ţîrlea

Programul etapei a III-a din Divizia A2:

Vineri, ora 18.00: Rapid Peceiu – Ianus (OB)

Ora 19.00: VZ Zalău – Boldor Florex Hida (OB)

Ora 20.00: Autovip Garden – Unirea Hida (OB)

Ora 21.00: Dodecor Cehu – Brothers Team (OB)

Ora 22.00: 94 Generation – Autoland Hosu (OB)

Grand Team Şimleu stă

Divizia B1

Prima victorie pentru Juniorii Creaca

Antonio Marian şi compania au obţinut prima victorie din campionat

Juniorii Creaca este una dintre echipele debutante în Campionatul de Minifotbal Onix Sălaj, Antonio Marian şi compania având la activ şi participări la meciuri amicale disputate în vară, precum şi la evenimentele sportive desfăşurate în urmă cu câteva săptămâni.

După un debut nefast, echipa din Creaca a reuşit să obţină primul succes în campionat, fiind un succes obţinut la scor, după o repriză secundă perfectă. A fost 1 – 1 la pauză între Milionarios şi Juniorii Creaca, dar Raul Bălan a fost de neoprit în partea secundă, reuşind patru goluri pentru echipa din Creaca.

Au fost multe goluri şi în duelul dintre AS Onix şi TDI, un duel între o formaţie cu vechime şi una pe care o remarcam la Memorialul “Radu Gog” mai degrabă. Chiar şi aşa, TDI a avut parte de un debut perfect, reuşind să producă surpriza etapei în B1, câştigând în faţa mult mai experimentatei AS Onix.

Golden Boys a reuşit şi ea o victorie la scor în duelul cu G 4, formaţie pe care a învins-o cu 6 – 3. Şi aici jocul a fost echilibrat în prima repriză, scorul fiind egal, 2 – 2 la capătul primei părţi. În repriza secundă, “băieţii de aur” au fost mai practici şi au reuşit să-şi fructifice ocaziile create, astfel că în final s-au ales cu toate punctele puse în joc.

Cele mai multe goluri din B1 s-au marcat în duelul dintre Borussia Team şi Mobil Team. Nu mai puţin de 17, majoritatea fiind reuşite de Mobil Team. Borussia Team a avut parte de un debut de sezon perfect, însă nu a putut repeta performanţa şi în această etapă, fiind învinsă categoric de Mobil Team, echipă la care s-a remarcat Paul Crişan, autor a nu mai puţin de şapte goluri.

Sporting Peceiu a obţinut cea mai uşoară victorie din această etapă. Gruparea din comuna Bănişor a profitat de neprezentarea celor de la ACS Cavalerii şi s-a impus la “masa verde”.

Rezultatele şi marcatorii  etapei a II-a din Divizia B1

Milionarios – Juniorii Creaca 2 – 7 (1 – 1)

Au marcat: Viorel Mezei (‘11) şi Daniel Rodina (‘48), respectiv Raul Bălan (‘4, 29, 41 şi 42), Antonio Marian (‘30 şi 39) şi Teo Sabou (‘32)

Milionarios: Ovidiu Şandor – Beko Nandor, Viorel Mezei, Andrei Porţan, Cristian Boiti, Daniel Rodina, Ionuţ Roman şi Sorin Vlaicu. Delegat: Beko Nandor

Juniorii Creaca: Antonio Marian, Raul Pop, Sergiu Marian, Sergiu Chiş, Adrian Meseşan, Robert Chiş, Teo Sabou şi Raul Bălan. Delegat: Antonio Marian

Arbitru: Ciprian Cimpoieş

AS Onix - TDI 4 – 6 (1 – 3)

Au marcat:  Florin Morar (‘12 şi 27) şi Andrei Pop (‘29 şi 45), respectiv Laczi Ambroziu (‘12 şi 15), Adrian Crişan (‘23, 30 şi 34) şi Radu Popiţiu (‘41)

AS Onix: Gheorghe Mărcuş – Ioan Onicaş, Gligor Ţurcaş, Bogdan Cioban, Florin Morar, Andrei Pop şi Cosmin Bonţea. Delegat: Ioan Onicaş

TDI: Dorin Teglaş, Biro Istvan, Adrian Crişan, Laczi Ambroziu, Adrian Pop şi Radu Popiţiu. Delegat: Dorin Teglaş

Arbitri: Nicolae Chiş-Ciure şi Vasile Stâncel

Golden Boys – G 4                            6 – 3 (2 – 2)

Au marcat: Ionuţ Nicoruţ (‘11 şi 33), Florin Brumar (‘16 şi 26), Răzvan Jurje (‘30) şi Sergiu Korozsi (‘32), respectiv Marius Paşka (‘6), Marin Gliguţă (‘8) şi Răzvan Nicoraş (‘40)

Golden Boys: Kocsis Istvan – Florin Brumar, Natanael Ciupe, Vasile Herţe, Răzvan Jurje, Sergiu Koroszi, Samuel Lingurar, Ionuţ Nicoruţ, Marius Suciu şi Antonio Cuibuş. Delegat: Marius Suciu

G 4: Lucian Galiş – Marius Paşka, Bogdan Paşka, Adrian Paşca, Paul Pasconi, Florin Paşcalău, Marin Gliguţă şi Răzvan Nicoraş. Delegat: Lucian Galiş

Arbitri:  Adrian Negrean şi Ciprian Cimpoieş

Borussia Team – Mobil Team 5 – 12 (1 – 5)

Au marcat: Marius Ştirb (‘10), Cosmin Lemeni (‘30, 40 şi 42) şi Ionuţ Morza (‘36), respectiv Dan Porumb (‘4), Flaviu Ghiurco (‘16), Paul Crişan (‘17, 23, 24, 25, 27, 37 şi 39), Andrei Dalnoki (‘19 şi 31) şi Dan Prodan (‘36)

Borussia: Marius Prodan – Andrei Brândea, Rareş Dregan, Cosmin Lemeni, Ionuţ Morza, Ionuţ Parge, Călin Sfăt, Marius Ştirb şi Mihai Pop. Delegat: Marius Prodan

Mobil Team: Virgil Gherman – Dan Prodan, Dan Porumb, Andrei Dalnoki, Flaviu Ghiurco şi Paul Crişan. Delegat: Dan Prodan

Arbitri:  Ciprian Cimpoieş şi Adrian Negrean

Sporting Peceiu – ACS Cavalerii 6  – 0  – neprez.

Programul etapei a III-a din Liga B1:

Sâmbătă, ora 19.00: Juniorii Creaca – Golde Boys (OB)

Ora 21.00: G 4 – Sporting Peceiu (OB)

Ora 22.00: ACS Cavalerii – Gladiatorii Bocşa (OB)

Duminică, ora 16.00: TDI – Borusia Team (OB)

Ora 19.00: Milionarios – Mobil Team (OB), ACS Onix stă

Divizia B2

Două echipe cu punctaj maxim în Divizia B2

Cetăţenii Crişeni şi Lupii Racâş sunt formaţiile care au reuşit să obţină victorii în primele două etape din acest sezon. În consecinţă, cele două echipe ocupă primele două locuri în clasament

S-au scurs deja două etape din Divizia B2 şi doar două echipe au punctaj maxim. Sigur, sunt două formaţii cu doar un joc disputat, însă, acestea nu au reuşit să câştige. Cu şase puncte din şase posibile, Cetăţenii Crişeni şi Lupii Racâş sunt singurele formaţii care au reuşit asta în debutul sezonului. În această etapă, Cetăţenii au reuşit să obţină o victorie în faţa celor de la Rety Age Şimleu Silvaniei, o echipă debutantă în Campionatul de Minifotbal Onix Sălaj.

În ceea ce priveşte echipa Lupii Racâş, după debutul perfect cu Voinţa Doba, lupii au tras tare pentru a învinge Unirea Hereclean. Jocul a fost unul foarte echilibrat, în special în prima repriză, fapt pentru care prima parte s-a şi încheiat cu un scor alb. În repriza secundă, Cătălin Drăjan a înscris cu o lovitură de cap, pentru ca Adelin Moroşan să egaleze cu un şut plasat. Cristian Şomai avea să aducă cele trei puncte în “haită”.

Meci spectaculos şi cu goluri multe între Brădet SQD şi Faimoşii. Tânăra echipa din cartierul zălăuan a jucat excelent şi a avut răspuns la fiecare atac al faimoşilor, echipă la care s-a remarcat Radu Mezei, autor a patru goluri.

După eşecul cu Lupii Racâş, Voinţa Doba s-a răzbunat pe BT Royal, grupare pe care a învins-o în această etapă, deşi bancherii conduceau la pauză. În ultimele cinci minute, Lakatos Csaba a marcat de două ori şi a adus victoria în tabăra Voinţei.

Salvarea Zalău a început campionatul cu un egal, iar în această rundă a reuşit să obţină primul succes. La Salvarea s-a evidenţiat jocul colectiv, în timp ce băieţilor de la Boys Bocşa nu le-a ieşit nimic în acest joc.

Rezultatele şi marcatorii etapei a II-a din Divizia B2:

Brădet SQD – Faimoşii 7 – 5 (4 – 2)

Au marcat: Mihai Cristea (‘10, 13 şi 30), DeFrancesco Lorenzo (‘20 şi 45), Mihai Bălăjel (‘25) şi Dragoş Ilieş (‘29), respectiv Radu Mezei (‘22, 23, 33 şi 40) şi Paul Remeş (‘27)

Brădet SQD: Cristian Pojar – Tudor Pura, DeFrancesco Lorenzo, Dragoş Ilieş, Mihai Cristea şi Rareş Simoc. Delegat: Tudor Pura

Faimoşii: Andrei Draghiş, Radu Turian, Marius Meleg, Baczo Norbert, Adrian Cerghezan, Radu Mezei, Paul Remeş, Ionuţ Gheţi şi Mihai Gog. Delegat: Andrei Draghiş

BT Royal – Voinţa Doba 3 – 5 (3 – 2)

Au marcat: Raul Zdroba (‘7 şi 13) şi Alin Todoruţ (‘12), respectiv Kiss Lenard (‘1), Balint Imre (‘20), Denes Gergo (‘26), Lakatos Csaba (‘45 şi 47)

BT Royal: Gabriel Gîrda, Mihai Negrean – Marius Breban, Mihai Mastan, Raul Zdroba, Octavian Ardelean, Alin Todoruţ, Sorin Stânean, Rareş Corujan şi Victor Ardelean. Delegat: Sorin Stânean

Voinţa: Simai Norbert – Kiss Norbert, Dobai Norbert, Balint Imre, Lakatos Ruben, Bone Szilard, Kiss Lenard, Cristian Şamşodan, Denes Gergo şi Balint Tibor. Delegat: Dobrai Norbert

Arbitri: Flavius Seiche şi Adrian Iancău

Salvarea Zalău – Boys Bocşa 7 – 1 (2 – 0)

Au marcat: Adrian Indrecan (‘2), Paul Indrecan (‘4 şi 35), Vlad Marian (‘7 şi 9) şi Vlad Balotă (‘21 şi 33), respectiv Florin Bărnuţiu (‘32)

Salvarea: Claudiu Bujor, Sebastian Mihuţă – Adrian Indrecan, Paul Indrecan, Vlad Marian, Iosif Rareş, Florin Ţîra, Vlad Balotă şi Pusok Nicolae. Delegat: Claudiu Bujor

Boys Bocşa: Simion Bărnuţiu – Florin Bărnuţiu, Sorin Bărnuţiu, Cosmin Sabău, Dacian Iacob, Rareş Cliţan, Cristian Creţu, Radu Bobotan şi Cătălin Cobzaş. Delegat: Florin Bărnuţiu

Arbitri: Ciprian Cimpoieş şi Adrian Negrean

Unirea Hereclean – Lupii Racâş 1 – 2 (0 – 0)

Au marcat: Adelin Moroşan (‘29), respectiv Cătălin Drăjan (‘27) şi Cristian aŞomai (‘32)

Unirea: Bogdan Pojar – Ciprian Mocuţ, Adelin Moroşan, Cătălin Criste, Teodor Pojar, Mihai Sabou, Paul Sabou, Răzvan Savin, Răzvan Toloman, Ovidiu Şamşodan, Sergiu Popovici şi Raul Hâş. Delegat: Ovidiu Şamşodan

Lupii: Dorin Bîrsan – Cătălin Drăjan, Tiberius Giurgiu, Călin Lazăr, Cristian Moldovan, Ovidiu Muncelean, Roland Pintea, Cristian Romitan, Emanuel Rus, Cristian Şomai, Paul Souca şi Cosmin Onaca. Delegat: Cristian Şomai

Arbitri: Ciprian Cimpoieş şi Alex Turian

Cetăţenii – Rety Age Şimleu 5 – 3 (3 – 1)

Au marcat: Csatlos Roland (‘2 şi 18), Ionuţ Breban (‘6 şi 36) şi Vlad Dobocan (‘28), respectiv Doru Opriş (‘16), Dan Hosu (‘31) şi Răzvan Chiş (‘41)

Cetăţeni: Ovidiu Bojan, Alex Bojiani, Ionuţ Breban, Alex Bulz, Csatlos Roland, Vlad Dobocan, Mihai Man, Andrei Moldovan, Alex Pădurean şi Tunyogi Alex. Delegat: Ovidiu Bojan

Rety Age: Alin Nicorici – Adrian Retean, Gabriel Olas, Răzvan Chiş, Adrian Gui, Dan Hosu, Călin Kun, Doru Opriş şi Gergely Arpad. Delegat: Adrian Retean