FOTO. Juniorii B de la SCM Zalău, învinşi pe teren propriu

Jucătorii pregătiţi de Claudiu Cornaci au fost învinşi de Unirea Dej, deşi la finalul primei reprize cele două echipe erau la egalitate

După victoria juniorilor A din ultima secundă, juniorii B sperau şi ei la un succes în faţa Unirii Dej. Începutul a fost unul promiţător, iar elevii lui Claudiu Cornaci au avut mai multe ocazii, pe care, din păcate, nu le-au fructificat.

Prima repriză s-a încheiat cu un scor alb, dar zălăuanii erau încrezători că pot obţine victoria în partea secundă.

N-a fost aşa, iar dejenii au pus stăpânire pe joc şi în cele din urmă au plecat de la Treznea cu toate punctele puse în joc.

Pentru zălăuani este a treia înfrângere în primele patru etape. Etapa trecută, SCM Zalău a învins LPS Satu Mare, scor 1 – 0.

SCM Zalău – Unirea Dej 0 – 2 (0 – 0)