Un egal şi o înfrângere la debutul în campionat pentru juniorii republicani de la SCM Zalău

În prima etapă, juniorii U19 au remizat la LPS Cluj, scor 3 – 3, după ce la pauză au condus cu 3 – 1, în timp ce juniorii U17 au fost învinşi cu 4 – 1

SCM Zalău are din vară şi grupe de juniori republicani, care au debutat sâmbătă în noua ediţia de campionat. A fost un debut încurajator, mai ales pentru juniorii de la grupa U19, care au remizat în deplasarea de la LPS Cluj, scor 3 – 3. Zălăuanii puteau obţine chiar mai mult, având în vedere că la pauză au condus cu 3 – 1.

Juniorii U17 au debutat cu o înfrângere şi au pierdut cu 4 – 1.

În următoarea etapă, SCM Zalău va juca pe teren propriu, la Treznea cu CIL Sighetu Marmaţiei

Juniori U19: LPS Cluj – SCM Zalău 3 – 3 (1 – 3)

Junioru U17: LPS Cluj – SCM Zalău 4 – 1 (2 – 0)

Amănunte de la fiecare meci, în ediţia tipărită a ziarului de miercuri, 8 septembrie