MINIFOTBAL

Cupa Sălajului la minifotbal şi-a desemnat finalistele la ELIT. Autovip şi Autoland Hosu se vor lupta pentru trofeu!

După disputarea sferturilor de finală şi a semifinalelor, Autoland Hosu şi Autovip Garden au ajuns în ultimul act şi vor juca pe 12 septembrie pentru câştigarea trofeului. Surpriza poate fi notată eliminarea celor de la Dia Guard Cipricom, care în semifinale a pierdut la loviturile de departajare în faţa celor de la Autoland Hosu

Nu mai puţin de 42 de echipe s-au înscris la Cupa Sălajului, o competiţie de minifotbal organizată de ACS Onix, în parteneriat cu Consiliul Judeţean Sălaj.

Cele mai bune 12 grupări s-au duelat la categoria ELIT, iar vineri au avut loc partidele din sferturi şi din semifinale.

În sferturi, favoritele s-au impus fără probleme, dar în semifinale a avut loc o surpriză. Dia Guard Cipricom, obişnuită cu trofee câştigate în ultima perioadă a fost eliminată de către Autoland Hosu. A fost 1 – 1 după timpul regulamentar, dar la loviturile de la 7 m, câştig de cauză au avut “rechinii”, asta după ce adversarii au ratat două lovituri prin Radu Blaga şi Mihai Bode.

În cealaltă semifinală, Autovip a trecut de 94 Generation, astfel că finala mare de pe 12 septembrie va avea loc între Autovip Garden şi Autoland Hosu.

Sâmbătă seara se vor afla semifinalistele şi la categoria OPEN.