Connect with us

CUPA ROMANIEI

Cupa Sălajului la minifotbal debutează cu 42 de echipe! PROGRAMUL competiţiei

Evenimentul sportiv organizat de ACS Onix, în parteneriat cu Consiliul Judeţean Sălaj a stârnit mare interes, de vreme ce 42 de echipe s-au înscris şi vor participa la o întrecere sportivă care se organizează la două categorii. La ELIT participă cele mai bune 12 echipe, în timp ce la OPEN vor concura alte 30 de echipe


După Memorialul “Otto Anderco”, un alt eveniment sportiv se organizează la bazele sportive Onix. De data aceasta un eveniment de o amploare şi mai mare, având în vedere că vor participa 42 de echipe.

ACS Onix, în parteneriat cu Consiliul Judeţean Sălaj organizează Cupa Sălajului, o întrecere sportivă aflată la ediţia a II-a. Cele 42 de echipe au fost grupate în două categorii valorice.

Cele mai bune 12 echipe vor juca la cea mai tare categorie – ELITE -, unde se vor lupta Stelya Brădet, Brothers Team, Autovip Garden, Rapid Peceiu, Venus Giurtelec, Dandonia, Squadra Azzura, Onorel Alex Service, Rechinii Autoland Hosu, Boldor Florex Hida, 94 Generation şi Dia Guard Cipricom.

La ELIT s-au format patru grupe a câte trei echipe, urmând ca după meciurile de vineri, primele două clasate din fiecare grupă să se califice în faza sferturilor de finală, care vor avea loc weekendul următor, în perioada 4 – 5 septembrie.

La categoria OPEN, cele 30 de echipe au fost grupate în 10 grupe de câte trei echipe. Meciurile din grupe vor avea loc sâmbătă şi duminică, urmând ca  în faza optimilor de finală să se califice câştigătoarele celor 10 grupe, cât şi cele mai bune şase clasate de pe locurile doi.

În perioada 4 – 5 septembrie la această categorie vor fi programate optimile şi sferturile de finală, urmând ca în data de 12 septembrie, atât la ELIT, cât şi la OPEN să fie programate semifinalele şi finalele.

În baza unui proiect al ACS Onix cu Consiliul Judeţean Sălaj, echipele participante nu vor plăti taxa de meci (închiriere teren, arbitraj, asistenţă medicală, alte cheltuieli de organizare).

La Cupa Sălajului vor avea drept de joc doar jucătorii legitimaţi la minifotbal / înscrişi pe site-ul Federaţiei (sau cei în curs de legitimare cu documentele depuse la Comisia de Organizare) şi cei care şi-au achitat viza anuală 2021 (aceasta va fi valabilă pentru toate competiţiile din acest an, inclusiv campionatul de minifotbal care va începe în luna septembrie).

Prima ediţie a Cupei Sălajului din 2018 a fost câştigată de Autovip Garden la categoria ELIT, în timp ce la a doua categorie valorică s-a impus X Team Ortelec.

Categoria ELIT:

Grupa A: Stelya Brădet, Brothers Team şi Autovip Garden

Grupa B: Rapid Peceiu, Venus Giurtelec şi Dandonia

Grupa C: Squadra Azzura, Onorel Alex Service şi Rechinii Autoland Hosu

Grupa D: Boldor Florex Hida, 94 Generation şi Dia Guard Cipricom

Programul meciurilor din grupe:

Vineri, ora 18.15: Stelya Brădet – Brothers Team (OT)

Ora 18.15: Squadra Azzura – Onorel Alex Service (OB)

Ora 19.00: Rapid Peceiu – Venus Giurtelec (OT)

Ora 19.00: Boldor Florex Hida – 94 Generation (OB)

Ora 19.45: Autovip Garden – Brothers Team (OT)

Ora 19.45: Autoland Hosu – Onorel Alex Service (OB)

Ora 20.30: Dandonia – Venus Giurtelec (OT)

Ora 20.30: Dia Guard Cipricom – 94 Generation (OB)

Ora 21.15: Autovip Garden – Stelya Brădet (OT)

Ora 21.15: Autoland Hosu – Squadra Azzura (OB)

Ora 22.00: Dandonia – Rapid Peceiu (OT)

Ora 22.00: Dia Guard – Boldor Florex Hida (OB)

Categoria OPEN:

Grupa E: Unirea Hida, Sport Boys şi X Team Ortelec

Grupa F: BT Royal, White Squad şi Ianus

Grupa G: Milionarios, Faimoşii şi Bad Boys

Grupa H: Cavalerii, Sporting Peceiu şi Mobil Team

Grupa I: Golden Boys, AS Ip şi Salvarea Zalău

Grupa J: Gladiatorii Bocşa, Dodecor Cehu şi Grand Team

Grupa K: Voinţa Doba, Boys Bocşa şi Brădet SQD

Grupa L: G 4, Finno Brutto şi Generalii

Grupa M: Borussia Team, Cetăţenii şi Michelin

Grupa N: Lupii Racâş, Juniorii Creaca şi Unirea Hereclean

Programul meciurilor din grupe:

Sâmbătă, ora 16.15: Unirea Hida – Sport Boys (OT)

Ora 16.15: Milionarios – Faimoşii (OB)

Ora 17.00: BT Royal – White Squad (OT)

Ora 17.00: Cavalerii – Sporting Peceiu (OB)

Ora 17.45: X Team Ortelec – Sport Boys (OT)

Ora 17.45: Bad Boys – Faimoşii (OB)

Ora 18.30: Ianus – White Squad (OT)

Ora 18.30: Mobil Team – Sporting Peceiu (OB)

Ora 19.15: X Team Ortelec – Unirea Hida (OT)

Ora 19.15: Bad Boys – Milionarios (OB)

Ora 20.00: Ianus – BT Royal (OT)

Ora 20.00: Mobil Team – Cavalerii (OB)

Ora 20.45: Golden Boys – AS Ip (OT)

Ora 20.45: Gladiatorii Bocşa – Dodecor Cehu (OB)

Ora 21.45: Salvarea Zalău – AS Ip (OT)

Ora 21.45: Grand Team – Dodecor (OB)

Ora 22.45: Salvarea Zalău – Golden Boys (OT)

Ora 22.45: Grand Team – Gladiatorii (OB)

Duminică, ora 14.30: Voinţa Doba – Boys Bocşa (OT)

Ora 15.15: G 4 – Fino Brutto (OT)

Ora 16.00: Brădet SQD – Boys Bocşa (OT)

Ora 16.45: Generalii – Fino Brutto (OT)

Ora 17.30: Brădet SQD – Voinţa Doba (OT)

Ora 18.15: Generalii – G 4 (OT)

Ora 18.15: Borussia Team – Cetăţenii (OB)

Ora 19.00: Unirea Hereclean – Juniorii Creaca (OB)

Ora 19.45: Michelin – Cetăţenii (OB)

Ora 20.30: Lupii Racâş – Juniorii Creaca (OB)

Ora 21.15: Michelin – Borussia Team (OB)

Ora 22.00: Lupii Racâş – Unirea Hereclean

loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in CUPA ROMANIEI