Sportul Şimleu scapă printre degete prima victorie din această vară

Echipa pregătită de Dacian Nastai a dominat confruntarea cu CSM Satu Mare şi chiar a condus cu 2 – 0 până prin minutul 85. S-a terminat 2 – 2…

După două amicale pierdute, Sportul Şimleu spera să obţină primul rezultat pozitiv în prima confruntare de pe teren propriu, contra celor de la CSM Satu Mare.

Meciul a avut loc pe Stadionul “Măgura” din Şimleu Silvaniei, în această dimineaţă de la ora 11.00.

Echipa antrenată de Dacian Nastai a început mai bine jocul şi s-a aflat la cârma partidei încă de la început. De altfel, acest lucru avea să se vadă şi pe tabela de marcaj, acolo unde Luigi Pop avea să înscrie în urma unei lovituri de cap.

S-a făcut 2 – 0 după ce pe tabela de marcaj şi-a trecut numele şi Nicolae Cin. Cu acest scor s-a şi încheiat prima repriză.

În partea secundă, Sportul Şimleu a continuat să domine, dar nu a fost la fel de exactă în faţa porţii, lucru ce avea să o coste ulterior.

Avantajul de două goluri al şimleuanilor s-a menţinut până prin minutul 85, când sătmărenii au redus din diferenţă. Avea să se termine 2 – 2, după ce oaspeţii au mai înscris o dată câteva minute mai târziu.

De precizat este faptul că antrenorul Dacian Nastai a rulat tot lotul avut la dispoziţie.

Sportul Şimleu – CSM Satu Mare 2 – 2 (2 – 0)

Au marcat: Luigi Pop şi Nicolae Cin

Sportul Şimleu: Sipos Jozsef – Alex Negrea, Claudiu Petruş, Marius Leitan, Adelin Neaga, Ionuţ Pascu, Luigi Pop, George Pop, Cătălin Vaida şi Alex Petruş. Antrenor: Dacian Nastai