Connect with us

LIGA a III-a

Generalii bat in retragere?

 

Dupa ce au facut furori in Cupa Romaniei, unde au ajuns pana in sferturi, remizand si cu fosta Campioana – Macrogroup, “generalii” au fost surclasati de Mobil Team II! Doar prima repriza a fost mai echilibrata, dupa care jandarmii s-au desprins decisiv, indepartandu-se deocamdata de zona periculoasa. Si KMO Motors a reusit sa se desprinda abia dupa pauza, in fata celor de la Aventura, iar principalul marcator a fost chiar Pavel Holhos, cu o “tripla”. Cavalerii II a fost la un pas de o imensa surpriza, chiar in fata fruntasei Sportul Var. Desi conducea cu 4 – 1 la pauza, echipa arbitrilor nu a putut impune ritmul partidei, fiind invinsa cu 5 – 4, intr-un final incendiar. Gratie celor cinci reusite semnate de Dan Ianchis, SMT Sfanta Vineri a realizat scorul rundei, in fata celor de la Bad Boys. Atletico II si Electric Casa au incheiat nedecis o partida spectaculoasa, in care s-au marcat 12 goluri.

 

 

 

Rezultate si marcatorii etapei a XIX-a:

Aventura – KMO Motors              1 – 5 (1 – 1)

Au marcat: Daniel Demeter, respectiv Pavel Holhos (3), Andrei Puie si Cristian Tarau

Generalii – Mobil Team II                         1 – 4 (1 – 1)!

Au marcat: Adrian Seichei, respectiv Ciprian Nedisan, Ciprian Stanciu, Catalin Balan si Bogdan Pop

Tornado Transimont – Level X       3 – 4 (2 – 3)

Au marcat: Ciprian Cheta si Cosmin Iosif, respectiv Antal Attila (3) si Ordas Levente

SIBO – Trans Osanu II                6 – 5 (3 – 3)

Au marcat: Tudorel Teglas (3), Ciprian Pasca, Marius Pasca si Andrei Mihoc (aut.), respectiv Nagy Attila (2), Andrei Nertan (2) si Mihai Mihoc

Sportul Var – Cavalerii II              5 – 4 (1 – 4)!

Au marcat: Claudiu Chereji (2), Ovidiu Moldovan (2) si Augustin Sana, respectiv Robert Goie (2), Ionut Gaidos si Ciprian Muresan

Victoria Group 4 – Perla              4 – 7 (1 – 3)

Au marcat: Ionut Magdas (2) si Ciprian Breje (2), respectiv Ciprian Bonte (3), Adrian Alba (2), Marius Negreanu si Paul Pasconi

Bad Boys – GMT Sfanta Vineri    4 – 10 (1 – 6)

Au marcat: Calin Popitan (3) si Ionut Lazar, respectiv Dan Ianchis (5), Sergiu Pop (2), Ovidiu Prune (2) si Nicu Nagy

Atletico II – Electric Casa                        6 – 6

Au marcat: Ioan Magdas (3), Lucian Poptelecan (2) si Lucian Blaga, respectiv Daniel Porumb (2), Dan Kurti, Mihai Miron, Ionut Chis si Mihai Pop

SAL HDC – Inter Peceiu              4 – 3 (2 – 1)

Au marcat: Tolgyi Sandor, Gratian Lupu, Victor Tihauan si Elekes Norbert, respectiv Dorin Alb (2) si Cristian Jula

 

 

 1. Level X                        19   13   4   2    106 – 62     43

 2. Sportul Var                  19   12   4   3     94 – 46     40 

 3. Trans Osanu II             19   13   0   6    112 – 66     39 

 4. SIBO                           19   13   0   6    115 – 88     39

 5. Generalii                      19   11   3   5    109 – 50     36

 6. Atletico II                     19   11   3   5    121 – 75     36

 7. SAL HDC                     19   10   3   6    104 – 87     33

 8. KMO Motors                19     9   3    7     78 – 70     30

 9. GMT Sfanta Vineri         19     9   1    9    80 – 87     28

10. Victoria Group 4           19     8   2    9     89 – 93    26

11. Perla                           19     7   1   11    103 – 127 22

12. Bellinea Inter Peceiu     19    7   1   11     64 – 97     22

13. Mobil Team II               19     6   2 11     74 –   93    20

14. Tornado Transimont      19     6   2 11     65 –   91    20

15. Electric Casa               19     4   4 11     83 – 108   16

16. Aventura                      19     5   1 13     76 – 120   16

17. Bad Boys                    19     5   1 13     71 – 152   16

18. Cavalerii II                    19     4   1 14     72 – 113   13

 

 

 

Etapa a XX-a se va desfasura dupa urmatorul program: azi, ora 22.00: Electric Casa – SIBO; joi, ora 17.00: Trans Osanu II – Bad Boys; sambata, ora 14.00: Cavalerii II – Atletico II; ora 15.00: Inter Peceiu – Tornado Transimont; duminica, ora 11.00: Victoria Group 4 – Level X; ora 12.00: Aventura – GMT Sfanta Vineri; ora 13.00: Mobil Team II – Sportul Var; ora 15.00: KMO Motors – SAL HDC; ora 16.00: Perla – Generalii Cosmo Construct

loading...
Loading...
3 Comments

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in LIGA a III-a