Connect with us

FOTBAL

Weekend plin pentru arbitrii și observatorii sălăjeni

Nu mai puțin de 10 sălăjeni (Ioan Onicaș, Tunyogi Ferencz, Gabriel Bârjac, Alex Turian, Sergiu Corb, Leo Moga, Răzvan Lădar, Flavius Seiche, Szabo Krisztina și Adrian Iancău) vor oficia în acest final de săptămână, la partide organizate de FRF, în Liga I, Liga a III-a, la juniori în Liga Elitelor, dar și în prima ligă feminină!

Final de săptămână în acțiune pentru șapte arbitri și trei observatori din județul Sălaj, care au fost delegați de Federația Română de Fotbal pentru jocurile ce se vor desfășura în Liga 1, Liga a III-a și Liga Elitelor, dar și în Liga I fete.

LIGA 1. Tunyogi Ferencz arbitrează cu Kovacs Istvan, iar Ioan Onicaș “observă” liderul FCSB!

În prima ligă de fotbal, asistentul Tunyogi Ferencz va oficia la partida dintre Academica Clinceni și SC FC Voluntari, programată sâmbătă, 13 martie, la Clinceni (ora 12.00). Zălăuanul va face brigadă cu experimentatul Kovacs Istvan și Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Tot pe prima scenă, observatorul Ioan Onicaş va oficia la meciul UTA Arad – FCSB, ce se va desfăşura tot sâmbătă, de la ora 20.00. Cu această ocazie, fostul purtător de ecuson FIFA se va putea întâlni la “serviciu” cu un alt sălăjean, e vorba de şimleuanul Liviu Antal, cel care speră să învingă liderul, în tricoul alb-roşu al “Bătrânei Doamne”.

Trei sălăjeni arbitrează la Liga a III-a. Tot acolo îi regăsim şi pe observatorii Leo Moga şi Gabriel Bârjac

În al treilea eşalon, Gabriel Bârjac preşedintele Comisiei Judeţene de Arbitri Sălaj – este observator la jocul Şoimii Lipova – Avântul Periam, din Seria a 8-a. Un alt observator din Sălaj, Leontin Moga va fi oficial la derby-ul din Seria a X-a, CAO Oradea – Minaur Baia Mare. Altfel spus, la un joc important şi pentru sălăjeni, având în vedere că Minaur este contracandidata echipei SCM Zalău la câştigarea seriei şi la un loc ce duce în liga secundă.

Vin apoi, delegările la arbitri, mai exact la asistenţi – trei la număr. Alexandru Turian va oficia la jocul Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda (Seria 9), Sergiu Corb la meciul Unirea Ungheni – CSO Cugir (Seria 9), iar Flavius Seiche la întâlnirea Progresul Şomcuta Mare – ACS Unu Fotbal Club Gloria (Seria 10).

Brigadă sălăjeană la un meci de fotbal feminin din Liga 1

Într-un joc din Play-Out-ul Ligii I Feminin, e vorba de ACS Fotbal Feminin Baia Mare – Universitatea Alexandria, întreaga brigadă de arbitri e din Sălaj. Astfel, la centru o vom regăsi pe Szabo Krisztina (Crişeni), cea care va fi ajutată de la linie de Sergiu Corb (Zalău) şi Alexandru Turian (Zalău).

Acelaşi “trio” va arbitra tot duminică şi ACS Fotbal Feminin Baia Mare – ACS Viitorul Arad, un alt meci de fotbal feminin, dar din Seria 2 a Ligii a III-a.

Sâmbătă, Szabo Krisztina şi Sergiu Corb vor oficia şi la jocurile de juniori republicani dintre CFR 1907 Cluj – UTA Arad, într-o brigadă din care va mai face parte Adrian Iancău (Derşida).

CS Şoimii Lipova – CS Avântul PeriamA: Pascu Cristian Antonio (Sibiu – Sibiu)
A1: Recsenedy Hunor Bela (Sfântu Gheorghe – Covasna)
Data: 2021-03-12     Ora: 15:00A2: Biro Zsolt (Belin – Covasna)
Liga 3, Seria 8
Stadion: Sânicolaul Mic (Arad – Arad)Obs: Bârjac Gabriel Ioan (Zalău – Sălaj)
Obs: Burtea Antonie (Reşiţa – Caraş Severin)
2CSM Avântul Reghin – ACS Sticla Arieşul TurdaA: Kemenes Norbert (Baia Mare – Maramureş)
A1: Lar Daniel Stefan (Baia Mare – Maramureş)
Data: 2021-03-12     Ora: 15:00A2: Turian Alexandru (Zalău – Sălaj)
Liga 3, Seria 9
Stadion: Avântul (Reghin – Mureş)Obs: Rojneai Alexandru (Alba Iulia – Alba)
Obs: Ştefan Marius Claudiu (Orăştie – Hunedoara)
3CS Unirea Ungheni 2018 – CSO CugirA: Anghelina Cristian (Câmpulung Muscel – Argeş)
A1: Humita Ioan Daniel (Armeniş – Caraş Severin)
Data: 2021-03-12     Ora: 15:00A2: Corb Sergiu Paul (Zalău – Sălaj)
Liga 3, Seria 9
Stadion: Central (Ungheni – Mureş)Obs: Albon Teodora (Cluj-Napoca – Cluj)
Obs: Nădăşan Melian (Ţaga – Cluj)
4ACS CAO 1910 Oradea – CS Minaur Baia MareA: Nagy Vladimir Andrei (Măhăceni – Alba)
A1: Băla Casian (Arad – Arad)
Data: 2021-03-13     Ora: 15:00A2: Nistoran Răzvan Constantin (Reşiţa – Caraş Severin)
Liga 3, Seria 10
Stadion: Iuliu Bodola (Oradea – Bihor)Obs: Szilaghi Ştefan (Satu Mare – Satu Mare)
Obs: Moga Leontin (Zalău – Sălaj)
5CS Progresul Şomcuta Mare – ACS Unu Fotbal Club GloriaA: Lădar Razvan (Zalău – Sălaj)
A1: Schiopet Claudiu (Braşov – Braşov)
Data: 2021-03-13     Ora: 15:00A2: Seiche Lazăr Flavius (Sânmihaiu Almaşului – Sălaj)
Liga 3, Seria 10
Stadion: Progresul (Şomcuţa Mare – Maramureş)Obs: Szekely Iulian (Cluj-Napoca – Cluj)
Obs: Papp Ioan (Carei – Satu Mare)

Etapa 27

#echipearbitri
1ACS FC Academica Clinceni – SC FC Voluntari SAA: Kovacs Istvan (Carei – Satu Mare)
A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ – Neamţ)
Data: 2021-03-13     Ora: 12:00A2: Tunyogi Ferencz (Zalău – Sălaj)
Liga 1 – Sezon Regular, Liga 1 – Sezon RegularR: Popa Cătălin (Piteşti – Argeş)
Stadion: Clinceni – Arena 1 (Clinceni – Ilfov)Obs: Ciubotariu Liviu (Galaţi – Galaţi)
2AFC UTA Arad – SC Fotbal Club FCSB SAA: Feşnic Horaţiu Mircea (Cluj-Napoca – Cluj)
A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca – Cluj)
Data: 2021-03-13     Ora: 20:00A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)
Liga 1 – Sezon Regular, Liga 1 – Sezon RegularR: Kovacs Szabolcs (Carei – Satu Mare)
Stadion: Arena Francisc Neuman (Arad – Arad)Obs: Onicaş Ioan (Zalău – Sălaj)

Etapa 1

#echipearbitri
1ACS Fotbal Feminin Baia Mare – Universitatea AlexandriaA: Szabo Krisztina (Crişeni – Sălaj)
A1: Corb Sergiu Paul (Zalău – Sălaj)
Data: 2021-03-14     Ora: 11:00A2: Turian Alexandru (Zalău – Sălaj)
Play-Out Liga I Feminin,
Stadion: Topitorul Ferneziu (Baia Mare – Maramureş)

Etapa 11

#echipearbitri
1FC CFR 1907 Cluj SA – AFC UTA AradA: Pal Adrian (Oradea – Bihor)
A1: Bogdanel Alexandru (Oradea – Bihor)
Data: 2021-03-13     Ora: 10:00A2: Iancău Adrian Ioan (Derșida – Sălaj)
Liga Elitelor U19, Seria de VestR: Szabo Krisztina (Crişeni – Sălaj)
Stadion: Victoria Someşeni (Cluj-Napoca – Cluj)
2FC CFR 1907 Cluj SA – AFC UTA AradA: Szabo Krisztina (Crişeni – Sălaj)
A1: Bogdănel Alexandru (Oradea – Bihor)
Data: 2021-03-13     Ora: 12:00A2: Iancău Adrian Ioan (Derșida – Sălaj)
Liga Elitelor U17, Seria de VestR: Pal Adrian (Oradea – Bihor)
Stadion: Victoria Someşeni (Cluj-Napoca – Cluj)

Etapa 1

#echipearbitri
1ACS Fotbal Feminin Baia Mare – ACS Viitorul AradA: Szabo Krisztina (Crişeni – Sălaj)
A1: Corb Sergiu Paul (Zalău – Sălaj)
Data: 2021-03-14     Ora: 13:00A2: Turian Alexandru (Zalău – Sălaj)
Liga 3 Feminin, Seria 2
Stadion: Topitorul Ferneziu (Baia Mare – Maramureş)

Loading...
loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ultimele articole




 

 

 




More in FOTBAL