Antrenorul şi trei jucători de la Dinamo au făcut performanţă la Zalău

Marian Constantin, Mihai Mărieş, Răzvan Mihalcea şi Gabriel Cherbeleaţă sunt voleibaliştii care au reuşit să câştige trofee când evoluau sub culorile echipei din Zalău

Dinamo Bucureşti are în lot mulţi jucători străini, dar se bazează şi pe jucători români de valoare, care au experienţă în Divizia A1.

Trei dintre ei au făcut performanţă şi la Zalău, iar Mihai Mărieş, Răzvan Mihalcea şi Gabriel Cherbeleaţă au reuşit să câştige trofee când evoluau sub culorile echipei din Zalău, Remat sau CS Volei Municipal.

Şi antrenorul de la Dinamo, Marian Constantin, a avut o perioadă bună la Volei Municipal Zalău, cu care a câştigat titlul în sezonul 2016 – 2017.

Anul trecut Dinamo a fost pe podium în Divizia A1, dar turul de campionat l-a încheiat doar pe locul 6.

În cele 10 etape a acumualt 15 puncte, echipa fiind afectată în primele runde de problemele cauzate de coronavirus, astfel că nu i-a avut la dispoziţie pe toţi jucătorii.