Connect with us

FOTBAL

Someşul Dej s-a impus la penalty-uri, în primul meci de baraj de pe Stadionul Municipal din Zalău. REZULTATELE meciurilor de sâmbătă


Primele jocuri de baraj pentru promovarea în Liga a III-a au avut loc sâmbătă. Miercuri, 5 august, are loc etapa a II-a, iar ultimele partide sunt programate duminică, 9 august, când în luptă va intra şi Sportul Şimleu, ce se va duela cu Progresul Şomcuta Mare, la Satu Mare


La finalul săptămânii trecute au debutat partidele de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, în prima etapă având loc 11 partide.

Partidele din Grupa A, Regiunea a II-a sunt programate pe Stadionul Municipal din Zalău, primul joc disputându-se sâmbătă după-amiază, între Someşul Dej şi CSM Satu Mare.

După cele 90 de minute, scorul a fost 0 – 0, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Someşul Dej s-a impus cu 5 – 3, rezultat care însă va conta doar la egalitate de puncte, la finalul mini-grupei.

Miercuri, de la ora 17.30, tot pe Stadionul Municipal din Zalău va avea loc partida dintre CAO Oradea şi CSM Satu Mare, iar duminică, tot de la aceeaşi oră se vor înfrunta Someşul Dej – CAO Oradea.

Duminică, 9 august, în lupta pentru promovarea va intra şi reprezentata Sălajului, Sportul Şimleu, care va juca pe Stadionul Olimpia din Satu Mare cu Progresul Şomcuta Mare.

Rezultatele primelor jocuri de baraj pentru promovarea în Liga a III-a:

Regiunea 1 – Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui)

CS Unirea Mircești (IS) – ACS Bradu Borca (NT) – 1-8 (1-7)

CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mircești (IS) – 5 august

ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august

Regiunea 1 – Grupa B – Stadion CFR (Pașcani)

CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) –  CS Dante Botoșani (BT) – 1-2 (1-0)

AFCS Viitorul Curița (BC) – CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – 5 august

CS Dante Botoșani (BT) – AFCS Viitorul Curița (BC) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa A – Stadion Municipal (Zalău)

CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someșul Dej (CJ) – 0-0, 3-5 la penalty-uri (rezultatul de la penalty-uri va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).

ACS CAO 1910 Oradea (BH) – CSM Satu Mare (SM) – 5 august

ACS FC Someșul Dej (CJ)- ACS CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa B – Stadion Olimpia (Satu Mare)

Progresul Șomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) – 9 august

Județul Bistrița-Năsăud nu are reprezentantă.

Regiunea 3 – Grupa A – Stadion Tineretului (Brașov)

ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – 0-2 (0-0)

CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – 5 august

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august

Regiunea 3 – Grupa B – Stadion Central (Ungheni)

CSM Corona Brașov (BV) –  CS Gheorgheni (HR) – 16-0 (8-0)

CS Ocna Mureș (AB) – CSM Corona Brașov (BV) – 5 august

CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureș (AB) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara)

CS Victoria Zăbrani (AR) – ACS Progresul Ezeriș (CS) – 1-1, 1-la penalty-uri (rezultatul de la penalty-uri va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei)

ACS Știința Turceni (GJ) – CS Victoria Zăbrani (AR) – 5 august

ACS Progresul Ezeriș (CS) – ACS Știința Turceni (GJ) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa B – Stadion Voința (Lupac)

CS Avântul Periam (TM) – CSM Jiul Petroșani (HD) – 9 august

Județul Mehedinți nu are reprezentantă.

Regiunea 5 – Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea)

ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – ACS Voința Budeasa (AG) – 0-4 (0-1)

ACS Roberto Ziduri (DB) – ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – 5 august

ACS Voința Budeasa (AG) – ACS Roberto Ziduri (DB) – 9 august

Regiunea 5 – Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului)

CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) – nu s-a disputat.

Județul Teleorman nu are reprezentantă.

Regiunea 6 – Grupa A – Stadion Gloria (Buzău)

ACSM Oltenița (CL) – ACS Viitorul Domnești (IF) – 1-0 (1-0)

CSO Plopeni (PH) – ACSM Oltenița (CL) – 5 august

ACS Viitorul Domnești (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august

Regiunea 6 – Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu)

CSA Steaua București (B) – CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – 8-1 (2-1)

AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – CSA Steaua București (B) – 5 august

CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – 9 august

Regiunea 7 – Grupa A – Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat)

CSL Victoria Gugești (VN) – CS Avântul Valea Mărului (GL) – 1-2 (0-1)

ACS Sportul Chișcani (BR) – CSL Victoria Gugești (VN) – 5 august

CS Avântul Valea Mărului (GL) – ACS Sportul Chișcani (BR) – 9 august

Regiunea 7 Grupa B – Stadion Oțelul (Galați)

CS Gloria Albești (CT)  – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – 0-0, 4-3 la penalty-uri

Județul Tulcea nu are reprezentantă.

 

 

Loading...
loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ultimele articole




 

 

 




More in FOTBAL