Stiri: FOTBAL

LIGA a-V-a

27.03.2017 - 09:51

Partida ACS Tihău - Largiana Românaşi, în imagini. GALERIE FOTO

Meciul s-a desfăşurat în cadrul etapei a XV-a a Ligii a V-a şi s-a terminat cu victoria echipei conduse de Florin Mitrea, scor 8 - 0

mai multe detalii...

LIGA a III-a

27.03.2017 - 09:23

FC Zalău a urcat un loc în clasament. Analiza etapei, Rezultatele din Seria a V-a

După victoria de la Bistriţa, "alb-albaştrii" au ajuns pe locul 4, dar în continuare au de recuperat 5 puncte până la liderul AFC Hermannstadt Sibiu, formaţie ce a câştigat fără probleme pe terenul ultimei clasate Recolta Dorolţ

LIGA a IV-a

26.03.2017 - 18:17

Cetatea Buciumi a împiedicat o pretendentă la titlu! REZULTATELE etapei din Liga a IV-a

Formația antrenată de Dan Lucaciu și-a revenit după înfrângerea usturătoare cu Rapid Jibou și a obținut un punct prețios în deplasarea de la CS Barcău Nușfalău

LIGA a-V-a

26.03.2017 - 18:05

Olimpia Rus și AS Tihău, ”bară la bară” în Seria Est. REZULTATELE etapei din Liga a V-a

Cele două grupări au reușit victorii la scor în etapa de duminică și continuă să fie la egalitate de puncte

24.03.2017 - 22:10

Dubla lui Marius Hosu a adus victoria Zalăului la Bistriţa

Chiar dacă a fost rezervă în această etapă, fotbalistul care miercuri a împlinit 24 de ani şi-a făcut un cadou superb, marcând două goluri prin care "alb-albaştrii" au revenit pe tabela de marcaj!

LIGA a IV-a

24.03.2017 - 13:35

Delegări arbitri şi observatori la Liga a IV-a, etapa a XVIII-a

Partidele au loc duminică, cu excepţia jocului dintre Rapid Jibou şi Olimpic Bocşa, care se dispută sâmbătă

LIGA a-V-a

24.03.2017 - 13:15

Delegări arbitri şi observatori la Liga a V-a, etapa a XV-a

Toate partidele se dispută duminică, cu excepţia jocului dintre Stejarul Sîg şi Gloria Ban

LIGA a IV-a

24.03.2017 - 11:52

Partide uşoare pentru primele clasate din Liga a IV-a. PROGRAMUL etapei a XVIII-a şi Clasamentul

Având în vedere adversarii pe care îi întâlnesc în runda de la finele săptămânii, primele cinci clasate au în continuare şanse să rămână despărţite de 3 puncte

JUNIORI

24.03.2017 - 10:51

Se reia campionatul judeţean de juniori D. PROGRAMUL Etapei

Prima rundă din 2017 este programată vineri, de la ora 16.00

LIGA a IV-a

23.03.2017 - 14:41

Campioana Sălajului a ajuns la “borna” 110!

Mirşidul a înscris nu mai puţin de 9 goluri în poarta Şimleului. La fel ca şi în etapa trecută, Unirea s-a distanţat decisiv abia după pauză

23.03.2017 - 13:52

Claudiu Băican, în atenţia unei echipe cu pretenţii la Liga 1!

”Cei de la UTA s-au interesat de serviciile mele. Sunt în ultimele şase luni de contract cu FC Zalău şi pot semna cu orice echipă”, a spus portarul zălăuan

23.03.2017 - 12:56

Un fost jucător de la FC Zalău joacă la FC Bistriţa

Un fost jucător de la  FC Zalău joacă la FC Bistriţa

Nigerianul Best Dummene Tegbo a ajuns  în această iarnă la Bistriţa, după ce în tur a evolua în Liga a III-a din Slovacia

23.03.2017 - 11:14

Ioan Morar: “Luăm în calcul doar victoria la Bistriţa”

Conducătorul spune că jocul de pe terenul penultimei clasate trebuie tratat cu maximă seriozitate

LIGA a-V-a

23.03.2017 - 10:21

Olimpia Rus s-a impus dramatic la Băbeni!

În minutul 90, Viitorul Băbeni conducea cu 2 - 1, dar adversarii au marcat de două ori în prelungiri şi au obţinut o victorie prin care îşi continuă lupta pentru primul loc!

23.03.2017 - 10:09

Al doilea adversar facil pentru FC Zalău

Al doilea adversar  facil pentru FC Zalău

După ce în etapa trecută a întâlnit “lanterna roşie”, sălăjenii vor juca vineri pe terenul penultimei clasate - FC Bistriţa, care a pierdut ultimele trei jocuri, în care a încasat nu mai puţin de 10 goluri

LIGA a IV-a

22.03.2017 - 15:04

Partida AS Real Crişeni - Silvania Cehu Silvaniei, în imagini. SUPER-GALERIE FOTO şi VIDEO

Jocul s-a desfăşurat duminică la Crişeni şi s-a terminat cu o senzaţională victorie a oaspeţilor, care au revenit de la 1 - 3, marcând şapte goluri consecutive!

LIGA a IV-a

22.03.2017 - 14:05

Rapid Jibou a “dărâmat” Cetatea!

Deşi se anunţa un meci echilibrat, partida a fost fără istoric, în care liderul a marcat de opt ori şi le-a provocat celor de la Buciumi cea mai severă înfrângere din istoria echipei

22.03.2017 - 12:40

FC Zalău a rămas la 5 puncte în spatele liderului. CLASAMENT

În ultima rundă nu s-a consemnat  niciun rezultat surpriză, iar primele cinci clasate au obţinut victorii

Feminin

22.03.2017 - 10:06

Românca Florentina Olar-Spânu, cea mai bună fotbalistă din Danemarca în anul 2016

Internaţionala a fost desemnată în cadrul unei galei „Dansk Fodbold Award”, drept cea mai valoroasă jucătoare din campionatul danez de fotbal feminin

21.03.2017 - 19:51

Un jucător important de la FC Zalău s-a accidentat

Fundaşul Grigore Turda a suferit o ruptură musculară şi nu va putea fi folosit nici în următoarele două jocuri

LIGA a IV-a

20.03.2017 - 09:42

Partida CS Hida - Dumbrava Gîlgău, în imagini. GALERIE FOTO şi VIDEO

Meciul s-a desfăşurat pe terenul din Hida şi s-a terminat cu vicotoria elevilor lui Marius Paşca, scor 4 - 1

LIGA a IV-a

19.03.2017 - 20:04

Partida Unirea Mirşid - Sportul Şimleu, în imagini. GALERIE FOTO şi VIDEO

Jocul s-a desfăşurat pe Stadionul Comunal din Popeni şi s-a terminat cu o victorie la scor a campioanei, deşi la un mometn dat scorul era egal (1 - 1)

JUNIORI

19.03.2017 - 18:53

Campioana Sportul Şimleu a pierdut la Unirea Mirşid. REZULTATE COMPLETE ale JUNIORILOR din Liga a IV-a

Elevii lui Eugen Crişan au pierdut la limită, în duelul cu ocupanta locului secund, după ce au avut avantaj la pauză

LIGA a-V-a

19.03.2017 - 17:57

Voinţa Horoatu Crasnei a realizat scorul etapei, tocmai împotriva liderului Steaua Cosniciu. REZULTATE COMPLETE din Liga a V-a

S-a dat startul şi în Liga a V-a, iar în prima etapă din retur au avut loc meciuri spectaculoase, cu multe goluri. Surpriza rundei s-a petrecut la Horoatu Crasnei, în timp ce Olimpia Rus a câştigat derby-ul cu Viitorul Băbeni în ultimul minut

LIGA a IV-a

19.03.2017 - 17:45

Revenire SENZAŢIONALĂ a echipei Silvania Cehu Silvaniei pe terenul din Crişeni!!! REZULTATELE COMPLETE din Liga 4

Gruparea condusă de Horaţiu Bogar a realizat una dintre cele mai puternice reveniri din "sportul rege" din judeţul Sălaj! În jocul cu AS Real Crişeni, elevii lui Adrian Deac au remontat scorul de la 3 - 1 la 3 - 8, marcând astfel numai puţin de şapte goluri consecutive!

19.03.2017 - 12:52

Alexandru Pop, după golul decisiv marcat împotriva Recoltei Dorolţ: „Mă bucur că am reuşit să le demonstrez antrenorilor că merit să joc”

Atacantul celor de la FC Zalău a adus trei puncte extrem de importante în contul grupării „alb-albastre”,după ce a intrat la pauză şi a marcat golul decisiv cu 10 minute înainte de final

LIGA a-V-a

19.03.2017 - 10:02

Începe returul şi la Liga a V-a din Sălaj

Prima etapă din 2017 este programată duminică de la ora 14.00, cel mai interesant meci urmând să aibă loc între Viitorul Băbeni şi Olimpia Rus

Liga I

18.03.2017 - 23:17

Sălăjeanul Vlad Morar a marcat un gol superb în meciul cu Steaua Bucureşti. VIDEO

Atacantul celor de la Viitorul a reuşit să înscrie dintr-un unghi „mort” şi a dublat avantajul echipei sale în victoria obţinută cu 3 -1 în faţa grupării din capitală

18.03.2017 - 17:08

Partida FC Zalău - Recolta Dorolţ, în imagini. GALERIE FOTO şi VIDEO

Partida s-a desfăşurat pe Stadionul "Municipal" din Zalău şi s-a terminat cu victoria "alb-albaştrilor", scor 1 - 0

Cele mai spectaculoase goluri doar in video de mai sus.