Connect with us

DIVERSE

FOTO. S-au stabilit meciurile din fazele finale ale Memorialului Radu Gog. REZULTATELE de sâmbătă și PROGRAMUL de duminică


În final-four au ajuns Tunarii DSP, Sporting Zalău, STC Group, dar și Dia Guard Cipricom, care a prins până la urmă primul loc în Grupa B, după victoria cu Dandonia


Memorialul Radu Gog a continuat sâmbătă cu alte 17 meciuri la open și old-boys. La finalul zilei s-au aflat echipele calificate în fazele finale, ce vor avea loc duminică.

La open, câștigătoarele grupelor s-au calificat în final-four, iar în această fază a campionatului au ajus Tunarii DSP, Sporting Zalău, STC Group, dar și Dia Guard Cipricom, care a prins până la urmă primul loc în Grupa B, după victoria cu Dandonia.

Celelalte formații din grupe au continuat competiția în faza a II-a și au jucat în sferturi, iar câștigătoarele au ajuns în semifinale, care vor avea loc duminică, Tenaris, Dream Team, Dandonia și Bad Boys fiind formațiile calificate în penultimul act.

La old-boys, la finalul zilei de sâmbătă, pe primul loc se află Mobila Șimleu, dar duminică mai are de disputat doar un joc, în timp ce Vulturii Dej, aflată pe locul secund mai are de jucat două partide și poate ajunge pe primul loc.

Tot duminică mai sunt programate alte trei jocuri la juniori, pentru stabilirea clasamentului final.

Rezultatele de sâmbătă, la open:

Sporting Zalău – Team X 11 – 1

STC Group – Dream Team Senior 10 – 3

Bad Boys – Dandonia 1 – 4

Tunarii DSP – Tenaris 3 – 2

Sporting Zalău – Cavalerii 4 – 0

TDI – STC Group 0 – 1

Dream Team – Tenaris 2 – 1

Dia Guard Cipricom – Dandonia 1 – 0

Cavalerii – Team X 2 -2, 6 – 5 d.l.d.

Sferturi open, faza a II-a:

TDI – Tenaris 0 – 1

Dandonia – Team X 6 – 1

Dream Team – Dream Team Senior 6 – 0

Cavalerii – Bad Boys 3 – 3, 4 – 5 d.l.d.

Rezultatele înregistrate sâmbătă, la old-boys:

Miercuri 7 – Vulturii Dej 0 – 0, 1 – 2 d.l.d.

Ady Com – Mobila Șimleu 1 – 2

Minerul Sărmășag – Miercuri 7 0 – 3

Mobila Șimleu – Vulturii Dej 2 – 8

Programul de duminică:

08.15: Ady Com – Miercuri 7 (old-boys)

09.00: Minerul Sărmășag – Vulturii Dej (old-boys)

09.45: Dream Team – Bad Boys (open, semifinale)

10.30: Tenaris – Dandonia (open, semifinale)

11.15:  Dia Guard Cipricom – Sporting (semifinală final-four)

12.00: STC Group – Tunarii DSP (semifinală final-four)

12.50: Spartanii – TDI Junior (juniori, meci de clasament)

13.15: Gladiatorii –  TDI Junior (juniori, meci de clasament)

13.40: Spartanii – Gladiatorii (juniori, meci de clasament)

14.00: Minerul Sărmășag – Mobila Șimleu (old-boys)

14.45: Ady Com – Vulturii Dej (old-boys)

15.30: Finala mică – open

16.15: Finala mică – final-four

17.00: Tombola 1

18.15: Finala mare – open

19.00: Finala mare – final-four

19.45: Tombola 2 și Festivitatea de premiere

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in DIVERSE