Connect with us

ARTE MARTIALE

Săptămâna mare pentru cei mai buni sportivi ai judeţului Sălaj


În cursul săptămânii care urmează va avea loc gala “Laureaţii anului sportiv 2019 în judeţul Sălaj”, eveniment în care DJST Sălaj va premia cei mai buni sportivi ai judeţului. Gala va avea loc joi, 19 decembrie


Festivitatea de premiere intitulată “Laureaţii anului sportiv 2019 în judeţul Sălaj” va avea loc joi, 19 decembrie, începând cu ora 17.00 la Casa Municipală de Cultură din Zalău, în sala de spectacole de la etajul 1.

În cadrul galei se vor premia 10 sportivi de la disciplinele neolimpice, 13 sportivi de la probele olimpice şi 4 premii speciale, precum şi alţi sportivi care au avut rezultate importante în 2019.

“Cei 23 de sportivi vor primi din partea DJST Sălaj diplome şi premii în bani, iar suma de bani primită de fiecare sportiv în parte este aproape aceeaşi ca şi suma primită la premierea de anul trecut. Am renunţat la clasamentul pe Jocuri Sportive întocmit de DJST Sălaj în ultimii 5 ani şi am inclus în clasamentul olimpic cei mai buni doi sportivi de la cele trei cluburi care practică sportul de echipă şi care reprezintă judeţul în competiţiile oficiale de handbal, volei şi fotbal şi anume HC Zalău, Volei Municipal Zalău şi SCM Zalău”, a declarat Adrian Fărcaş – director executiv DJST Sălaj.


Laureaţii anului sportiv 2019

Clasament discipline olimpice

1. Paula Todoran – atletism – CSM Zalău – 16p, antrenor Mirel Seişanu

2. Paul Magdaş – box – CSM Zalău – 7p, antrenor Ioan Dragoş

Elida Oşan – box – CSM Zalău – 7p, antrenor Ioan Dragoş

3. Razvan Cristea – box – CSM Zalău – 3p, antrenor Ioan Dragoş

Cristian Terec – box – CSM Zalau – 3p, antrenor Adrian Poputea

Laureaţi:

Leonardo Dal Bosco – volei – CS Volei Municipal Zalău – antrenor Bogdan Tănase

Andrei Spînu – volei – CS Volei Municipal Zalău – antrenor Bogdan Tanase

Dana Abed Kader – handbal – HC Zalău, handbal, antrenor Gheorghe Tadici

Cristiana Nica – handbal – HC Zalău, handbal, antrenor Gheorghe Tadici

Andrei Pop – fotbal – SCM Zalău, antrenor Marius Paşca

Sebastian Duma – fotbal – SCM Zalau, antrenor Marius Paşca

Ioana Lung – tenis – Palatul Copiilor Zalău, antrenor Mihai Anca

Eric Verdes – tenis – CSM Zalău, antrenor Constantin Carp

Oana Flonta – tenis – CSM Zalău, antrenor Constantin Carp

Premii speciale la disciplinele olimpice:

Patrick Bolduţ –  tenis categoria juniori – ACS Sergiu Carp Zalău, antrenor Sergiu Carp

Rareş Bălean – volei – VfB Friedrichshafen

Ciprian Pavel – fotbal – Rapid Jibou, antrenor Emil Ionaş

Andreea Bulgăr – lupte libere – CSS Zalău, antrenor Gheorghe Panc


Laureaţii anului sportiv 2019

Clasament discipline neolimpice:

1. Iulia Clitan – karate – CS Terra Kid Zalau – 388,49p, antrenor Oliwer Dobre

2. Cristian Duta – karate – CS Terra Kid Zalau – 262,96p, antrenor Oliwer Dobre

3. Vlad Popescu – karate – CS Terra Kid Zalau – 234,21p, antrenor Oliwer Dobre

Laureati:

– Andreea Chende – karate – CS DaniSan Zalau, antrenor Dan Lucian Chis

– Darius Goron – karate – CS Dani San Zalau, antrenor Dan Lucian Chis

– Ilena Benescu – karate  – CS Terra Kid Zalau, antrenor Oliwer Dobre

– Ana Mihaela Popescu – karate  – CS Terra Kid Zalau, antrenor Oliwer Dobre

– Marius Adrian Ilinca – karate – CS Omega Simleu Silvaniei, antrenor Pop Gheorghe

– Andrei Ioan Cret – karate – CS Dani San Zalau, antrenor Dan Lucian Chis

– Rares Mayer – karate – CS Terra Kid Zalau, antrenor Oliwer Dobre


 

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in ARTE MARTIALE