Gabriel Vaşvari, al patrulea gol în Liga 1 din acest sezon

Mijlocaşul zălăuan a marcat golul de 4 – 0 în victoria categorică pe care a obţinut-o Sepsi în meciul de marţi cu Academica Clinceni

Aflat la al doilea sezon la Sepsi, Gabriel Vaşvari este unul dintre cei mai constanţi jucători, care în cele 20 de etape scurse din acest campionat a jucat în 19 meciuri, dintre care în 17 a fost integralist.

Fotbalistul zălăuan şi-a trecut în cont şi patru goluri în acestă ediţie a Ligii 1, iar ultima s-a reuşită s-a consemnat la partida de marţi, cu Academica Clinceni.

Acest joc a început luni, dar după 16 minute, jocul s-a întrerupt din cauza ceţei. Partida s-a reluat marţi după-amiază, iar Sepsi a câştigat cu un categoric 4 – 0.

Vaşvari a marcat golul de 4 – 0 în minutul 77, după un şut de la aproximativ 10 m, fiind pe fază la o respingere a portarului advers.

Zălăuanul a mai înscris câte un  gol în meciurile cu Astra, FC Botoşani şi AFC Hermannstadt.

De precizat faptul că de luna trecută, antrenorul celor de la Sepsi este Leo Grozavu, cel care l-a promovat în fotbalul mare pe Gabriel Vaşvari, la Armătura Zalău, în Liga a II-a.