Victorii identice pentru juniorii republicani de la Atletic Zalău

În ultimul meci de acasă din acest an, atât juniorii A, cât şi juniorii B au reuşit o victorie cu 1 – 0 în faţa maramureşenilor de la CSS 2 Baia Mare

Perioadă bună pentru juniorii republicani de la Atletic Zalău, care la ultimul meci de acasă din 2019 au reuşit victorii identice în faţa maramureşenilor de la CSS 2 Baia Mare.

La juniori A, gruparea antrenată de Claudiu Cornaci a ajuns la două victorii consecutive şi s-a aropiat la doar trei puncte de podium. Jocul cu CSS 2 Baia Mare a fist decis de golul marcat în prima repriză de Alin Lazăr, în urma unei centrări primite de la Raul Colcer. Tot în prima repriză, zălăuanii se puteau desprinde dar au ratat ocazii mari, în timp ce în actul secund, oaspeţii au avut şi ei oportunităţi de a egala, ratând o ocazie mare în chiar ultimele minute. “Am avut şansa să marcăm mai multe goluri în prima repriză, dar am ratat ocazii mari, iar în repriza a doua puteam fi egalaţi. Important că am câştigat acest meci şi ne-am apropiat de podium, dar trebuie să terminăm anul cu un rezultat pozitiv şi în ultimul meci”, a spus antrenorul Claudiu Cornaci.

La juniori B, Atletic Zalău a ajuns pe locul 4 şi a trecut în faţa celor de la CSS 2 Baia Mare, în urma victoriei de duminică. Echipa antrenată de Marius Muntean a început foarte bine jocul şi a deschis scorul din debut, prin Bogdan Olariu, după care a avut capacitatea să gestioneze acest avantaj până la final. Sâmbătă, în cadrul etapei a XX-a, Atletic va susţine ultimele jocuri din acest an. Atât la juniori A, cât şi la juniori B, gruparea zălăuană va juca în deplasare la fruntaşa LPS Satu Mare

Juniori A: Atletic Zalău – CSS 2 Baia Mare 1 – 0 (1 – 0)

A marcat: Alin Lazăr

Juniori B: Atletic Zalău – CSS 2 Baia Mare 1 – 0 (1 – 0)

A marcat: Bogdan Olariu