LIGA FIRMELOR

Fan Courier a câştigat derby-ul cu Tenaris din Liga Firmelor

“Poştaşii rapizi” s-au impus la limită în duelul cu Tenaris, după ce au revenit de la 0 – 1 şi au în continuare un parcurs perfect

În etapa a IX-a din Liga Firmelor şi Instituţiilor a avut loc şi cel mai important duel din punct de vedere al situaţiei din clasament.

Este vorba despre duelul dintre primele două clasate, Fan Courier şi TenarisSilcotub. Cele două echipe şi-au împărţit reprizele, iar la final, “poştaşii rapizi” au ieşit învingători. Prima repriză a aparţinut campioanei, iar golul lui Mihai Gaidoş a făcut diferenţa.

Însă, în partea secundă, Rareş Hossu, Paul Domocoş şi Gabriel Ţiriac au marcat pentru Fan Courier, iar golul lui Ruben Rodina a fost doar pentru statistică, deoarece victoria le-a aparţinut celor de la Fan Courier care astfel îşi continuă parcursul perfect.

Podiumul este completat de Bavaria Gold care a obţinut o victorie scurtă şi uşoară în faţa celor de la Michelin Cord.

Jocul a fost intrerupt, după ce mai mulţi jucători de la ultima clasată “s-au accidentat”. Tot în această etapă, G 4 a trecut la scor de Avril, în timp ce Michelin a învins la limită Tenaris II.

Mai multe detalii despre Liga Firmelor şi Instituţiilor, în fiecare ediţia a ziarului Sportul Sălăjean.

Rezultatele şi marcatorii etapei a IX-a:

TenarisSilcotub – Fan Courier 2 – 3 (1 – 0)

Au marcat: Mihai Gaidoş (‘16) şi Ruben Rodina (‘49), respectiv Rareş Hossu (‘34), Paul Domocoş (‘44) şi Gabriel Ţiriac (‘49)

G 4 – Avril 7 – 2 (3 – 2)

Au marcat: Bogdan Man (‘6 şi 41), Cristian Jula (‘23, 43 şi 47) şi Răzvan Sabou (‘24 şi 36), respectiv Ionuţ Iacob (‘14) şi Ionuţ Pop (‘20-autogol)

Bavaria Gold – Michelin Cord 9 – 0 – întrerupt min. 18

Au marcat: Ionuţ Jeler (‘2 şi 15), Mihai Bolboacă (‘3, 8 şi 13), Azimi Ramin (‘5 şi 12), Vlad Berbecar (‘12) şi Călin Marincaş (‘16)

Tenaris II – Michelin 4 – 5 (3 – 2)

Au marcat: Marius Gorgan (‘18), Călin Bercheş (‘22), Cristian Tripon (‘23) şi Mădălin Iancău (‘40), respectiv Vlad Sabou (‘4), Vasile Nuţiu (‘5 şi 35), Ciprian Recian (‘31) şi Vasile Cherecheş (‘42)

Euro Dezmembrări – Compania de Apă 6 – 0 neprezentare