AS Creaca Jac, în revenire de formă

Răzvan Sabou şi compania au reuşit să se impună la scor în deplasare la Ciocmani şi cu cele trei puncte obţinute a urcat pe locul 7, la cinci puncte distanţă de ultimul loc ce duce în play-off

Gruparea condusă de Samir Sabou a obţinut o victorie la scor în etapa precedentă în faţa celor de la Viitorul Băbeni, scor 7 – 2. În această etapă, AS Creaca Jac s-a impus categoric şi în faţa celeilalte echipe din comuna Băbeni, este vorba despre Dumbrava Ciocmani.

Echipa din comuna Creaca a deschis scorul încă din minutul 12 prin Ionuţ Nosa, iar acest scor avea să se menţină până la pauză. Imediat de la reluarea jocului, George Marian a dublat avantajul echipei sale, iar Vlad Revnic a redus rapid din handicap în speranţa revenirii celor de la Dumbrava Ciocmani.

Însă, au urmat şase minute fantastice pentru Adrian Sabou care a reuşit hattrick-ul în acest interval de timp şi a năruit orice speranţă a echipei din Ciocmani că va putea obţine un rezultat pozitiv.

În urma acestei victorii, AS Creaca Jac a urcat două poziţii în clasament şi este în continuare “în cărţi” pentru locurile ce asigură calificarea în play-off.

Dumbrava Ciocmani – AS Creaca Jac  1 – 5 (0 – 1)

Au marcat: Vlad Revnic (‘51), respectiv Ionuţ Nosa (‘12), George Marian (‘47) şi Adrian Sabou (‘63, 67 şi 69)

Dumbrava: Flaviu Brisc – Robert Korozsi, Narcis Fechete, Kiss Cristian, Ionuţ Iacob (cpt.), Vlad Revnic, Ovidiu Toma, Adrian Călăcean, Călin Cuibuş, Dorin Rusu şi Florin Cernucan. Rezerve: Andrei Bălan, Ionuţ Neagotă şi Adrian Vale. Delegat: Ovidiu Toma

AS Creaca Jac: Vasile Olosutean – Ionuţ Nosa, Rareş Pripon, Dan Surducan, Raul Jecan, Răzvan Faur, Adrian Sabou, Răzvan Sabou (cpt.), Adrian Groza, George Marian şi Todoruţ Sabou. Rezerve: Robert Chiş, Marcel Mureşan, Raul Bălan şi Marcel Pripon. Delegat: Samir Sabou

Au arbitrat: la centru – Adrian Negrean (Zalău), asistenţi – Marius Giamănu (Zalău) şi Adrian Lăcătuş (Jibou)

Observator AJF: Dinu Moldovan (Jibou)

Jucătorul meciului: ADRIAN SABOU