Fără categorie

AS Creaca Jac a surclasat Viitorul Băbeni

Răzvan Sabou şi compania au marcat de nu mai puţin de şapte ori în poarta echipei din comuna Băbeni

Jocul care a deschis etap a fost cel dintre AS Creaca Jac şi Viitorul Băbeni. A fost un spectacol total în care s-au marcat nu mai puţin de nouă goluri, majoritatea în poarta vizitatorilor din Băbeni.

Răzvan Sabou a deschis scorul după doar 12 minute, iar Todoruţ Sabou a majorat avantajul echipei pregătite de Samir Sabou. Două minute mai târziu a ieşit la rampă şi Adrian Groza (foto la minge) care a dus scorul la 3 – 0.  Scorul a luat proporţii în minutul 32 când Antonio Marian şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor.

Totuşi, până la pauză, Paul Avram a reuşit să reducă din handicap. Acel gol primit în finalul primei reprize i-a motivat şi mai mult pe cei de la AS Creaca Jac, iar avantajul gazdelor a crescut tot mai mult. Răzvan Faur a pasat excelent pentru Adrian Groza care a şutat imparabil pentru 5 – 1, iar şase minute mai târziu a ieşit la rampă golgheterul Adrian Sabou care a marcat golul 6 al gazdelor.

Cel mai frumos gol a fost reuşit de Răzvan Sabou care a trimis o ghiulea de la centrul terenului ce l-a lăsat spectator pe portarul oaspeţilor.

AS Creaca Jac – Viitorul Băbeni   7 – 2 (4 – 1)

Au marcat: Răzvan Sabou (‘12 şi 80), Todoruţ Sabou (‘20), Adrian Groza (‘22 şi 50), Antonio Marian (‘32) şi Adrian Sabou (‘56), respectiv Paul Avram (‘44) şi Dorel Vişan (‘85)

AS Creaca Jac: Andrei Surducan – Ionuţ Nosa, Rareş Pripon, Adrian Groza, Raul Jecan, Adrian Sabou, Răzvan Faur, Răzvan Sabou (cpt.), Todoruţ Sabou, Antonio Marian şi Mihai Gog. Rezerve: Răzvan Cosma, Robert Chiş, Marcel Mureşan, Raul Bălan, Daniel Faur şi Mircea Pripon. Delegat: Samir Sabou

Viitorul: Cătălin Bonat - Nicolae Lucaci (cpt.), Dan Gavra, Paul Avram, Paul Pop, Daniel Lucaci, Molnar Zsigmond, Ioan Mureşan, Dacian Pop, Ionuţ Chinde şi Cosmin Lăcătuş. Rezerve: Andrei Pop şi Dorel Vişan. Delegat: Marius Teglaş

Au arbitrat: la centru – Alin Lazăr, asistenţi – Antonio Hădadeşi Farkas Szabolsz (toţitrei din Zalău)

Observator AJF: Gabriel Bârjac (Zalău)

Jucătorul meciului: RĂZVAN SABOU