Connect with us

LIGA a III-a

Rezultatele şi marcatorii etapei a XXXIII-a

 

Trans Oşanu II – Generalii           3 – 4 (2 – 1)

Au marcat: Claudiu Murg (2) şi Cătălin Sabău, respectiv Muranyi Zsolt (3) şi Andrei Dalnoki

Level X – Inter Peceiu                 2 – 8 (0 – 4)

Au marcat: Ordas Levente (2), respectiv Andrei Iepure (2), Adrian Jula (2), Cristian Jula, Radu Jula, Dorel Stoica şi Dorin Alb

Mobil Team – SAL HDC              6 – 12 (3 – 2)

Au marcat: Dan Prodan (3), Ciprian Nedişan (2) şi Mihai Mureşan, respectiv Graţian Lupu (5), Breda Istvan (3), Tolgyi Sandor (3) şi Kovacs Nandor

Bad Boys – Atletico II                 8 – 7 (4 – 3)

Au marcat: Ionuţ Lazăr (3), Claudiu Lapoş (3), Daniel Ciurbe şi Călin Sav, respectiv Constantin Å¢ele (4), Lucian Blaga (2) şi Dan Mărcu

Aventura – SIBO                        9 – 9 (4 – 6)

Au marcat: Daniel Demeter (5), Claudiu Goste (2), Toth Zsolt şi Florin Marincaş, respectiv Adrian Paşca (6), Tudorel Teglaş (2) şi Cristian Tegla

Cavalerii II – Tornado Transimont 5 – 4 (4 – 2)

Au marcat: Gabriel Bârjac (4) şi Nemeti Szabolcs, respectiv Marius Onuţe (2), Ovidiu Vitişan şi Bogdan Alb

GMT Sfânta Vineri – Sportul Var 2 – 5 (2 – 2)

Au marcat: Dan Ianchiş (2), respectiv Vasile Maghiar (3), Ovidiu Moldovan şi Raoul Cheţa

Perla – KMO Motors                   3 – 0 (neprezentare)

Electric Casa – GSbet                 3 – 0 (neprezentare)

Meci restanţă: Level X – Aventura 3 – 4!

Au marcat: Antal Andrei (2) şi Ordas Levente, respectiv Daniel Demeter (3) şi Claudiu Goste

 

 1. Sportul Var                      33   24   5   4    191 –   94    77

 2. Generalii Cosmo C.          33   23   3   7    188 –   91    72 

 3. Trans Oşanu II                 33   23   1   9    198 – 113    70

 4. SIBO                              33   20   2 11     200 – 160    62

 5. Level X                            33   19   4 10    173 – 121     61

 6. Atletico II                        33   18   5 10    186 – 138     59

 7. SAL HDC                        33   17   6 10    164 – 160     57

 8. KMO Motors                   33   16   4 13     139 – 124    52

 9. Perla                              33   15   2 16     187 – 206    47

10. GMT Sfânta Vineri          33   14   1 18     135 – 150    43

11. Mobil Team II                 33   12   4 17     154 – 169    40

12. Electric Casa                 33   11   5 17    160 – 177     38

13. Cavalerii II                      33   12   2 19     134 – 163    38

14. Inter Peceiu                   33    12  2 19     125 – 173    38

15. Aventura                        33    10 3  20     141 – 202    33

16. Tornado Transimont        33     9  2  22     125 – 166    29

17. Victoria GSbet               33     9  2  22     134 – 168    23*

18. Bad Boys                      33     6  1  26     124 – 297    19

* Echipă penalizată cu şase puncte

 

Etapa a XXXIV-a, ultima a campionatului se va desfăşura după programul: Joi, ora 22.00: Tornado Transimont – Mobil Team II; vineri, ora 17.00: KMO Motors – Level X; ora 18.00: SIBO – Bad Boys; ora 23.00: GSbet – Cavalerii II; sâmbătă, ora 18.00: SAL HDC – Perla; ora 21.00: Sportul Var – Trans Oşanu II; ora 22.00: Generalii Cosmo Construct – Electric Casa; duminică, ora 23.00: Atletico II – GMT Sfânta Vineri. Partida Inter Peceiu – Aventura s-a desfăşurat în devans

loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ultimele articole




 

 

 

 

More in LIGA a III-a