FOTO. CS Atletic Zalău s-a impus la Turneul Gheorghe Ola

Echipa pregătită de Andrei Bene a reuşit să se impună la faza judeţeană a turneului şi va reprezenta judeţul Sălaj la faza zonală ce va avea loc la începutul lunii decembrie

Vineri dimineaţă, de la ora 10.00 a avut loc faza judeţeană a Turneului Gheorghe Ola, competiţie organizată de AJF Sălaj. Şi de această dată, gazda competiţiei a fost Baza Sportivă “Titan”, iar la start s-au înscris patru echipe. Este vorba CS Atletic Zalău, Viitorul Zalău, CS Barcău Nuşfalău şi Sportul Şimleu.

Echipele au jucat fiecare cu fiecare, iar la final s-a tras linie şi s-a întocmit clasamentul final. Ca de fiecare dată, cele mai în formă echipe au fost CS Atletic Zalău şi Viitorul Zalău, astfel că meciul direct dintre cele două formaţii din municipiu a fost şi cel decisiv pentru stabilirea câştigătoarei.

Antrenată de Andrei Bene, CS Atletic a fost echipa mai exactă şi a reuşit să se impună cu 3 – 0, reuşind astfel să câştige faza judeţeană a Turneului “Gheorghe Ola”.

Zălăuanii vor reprezenta judeţul Sălaj la faza zonală a competiţiei ce va fi organizată de Federaţia Română de Fotbal, în perioada 2 – 4 decembrie.

Săptămâna viitoare, AJF Sălaj va organiza şi faza judeţeană a Trofeului “Gheorghe Ene”, unde vor participa şase echipe. Pe lângă Viitorul Zalău, Atletic Zalău, Sportul Şimleu şi CS Barcău Nuşfalău, la categoria 2011 s-au mai înscris Rapid Jibou şi Abba Jibou.