FOTO. A treia victorie consecutivă pentru Rapid Zimbor

Echipa condusă de Gabriel Mureşan şi Liviu Ciuca a trecut cu 2 – 0 de Unirea Mirşid şi a obţinut al treilea succes la rând

Rapid Zimbor a început dezastruos acest sezon şi a suferit trei înfrângeri în primele trei etape. Însă, uşor uşor, echipa pregătită de Marius Cosma a dat semne de revenire şi în această rundă tocmai a bifat a treia victorie consecutivă, după ce a trecut de Unirea Mirşid.

Claudiu Cheţa a deschis scorul la mijlocul primei reprize, pentru ca Răzvan Cucerzan să dubleze avantajul Rapidului cu şapte minute înainte de pauză. În partea secundă, ambele echipe au avut şanse bune de a înscrie, însă tabela a rămas nemodificată şi spre mulţumirea celor aproximativ 100 de spectatori aflaţi în tribune, jocul s-a încheiat cu victoria echipei gazdă.

Este o nouă victorie în memoria celui care a fost Cosmin Tite, fostul jucător al echipei din Zimbor care de acum este alături de colegii săi printr-un banner care se află în spatele ambelor porţi şi îşi veghează de sus coechipierii.

Rapid Zimbor – Unirea Mirşid 2 – 0 (2 – 0)

Au marcat: Claudiu Cheţa (‘24) şi Răzvan Cucerzan (‘38)