FOTO. Recolta Agrij s-a impus la pas în derby-ul zonal cu Largiana Românaşi

Gruparea condusă de Iulian Vlaicu a profitat la maxim de problemele de lot din tabăra adversă şi s-a impus la pas, marcând de şase ori în poarta adversă

Altădată un derby cu orgolii, de data aceasta partida dintre Recolta Agrij şi Largiana Românaşi a fost fără istoric. Având probleme de lot, Largiana a început jocul în 10   oameni şi a încasat rapid două goluri de la Vlad Lăcătuş. A fost 2 – 0 după 10 minute, când în teren a intrat şi Andrei Cristian Traian, astfel că s-a restabilit egalitatea numerică. În teren a fost nevoit să intre şi delegatul Adrian Pop, iar cu tot felul de improvizaţii, Largiana a mai încasat două goluri în prima repriză. În partea secundă, tot Recolta Agrij a dominat şi a câştigat cu 6 – 0, la capătul unui meci în care în evidenţă a ieşit Vlad Lăcătuş, autor a patru goluri, dar şi Paul Nerţan, care a reuşit o “dublă”.

Recolta Agrij – Largiana Românaşi 6 – 0 (4 – 0)

Au marcat: Vlad Lăcătuş (‘7, 10, 39 şi 58) şi Paul Nerţan (‘32 şi 51)

Amănunte de la fiecare meci din Liga a V-a, în ediţia tipărită a ziarului de miercuri