LIGA a II-a

G 4 pune piedică liderului Bad Boys. Rezultatele şi Marcatorii din Seria B1 de minifotbal

În derby-ul rundei, G 4 a făcut un meci bun cu prima clasată, pe care a condus-o cu 1 – 0 şi 3 – 1, însă a fost egalată în ultimele 5 minute. În aceste condiţii, diferenţa dintre primele două clasate a rămas tot de 3 puncte după şase etape

Bad Boys a fost  echipa începutului de campionat în Seria B1 şi a avut cinci victorii consecutive. Şirul victoriilor s-a întrerupt în etapa a VI-a, în care Bad Boys a obţinut doar o remiză cu G 4. Şi acest punct a fost obţinut cu şansă de prima clasată, în condiţiile în care G 4 a condus cu 1 – 0 şi 3 – 1 în minutul 45! În ultimele 5 minute, Bad Boys a insistat şi a marcat de două ori, astfel că a scos un punct, care o menţine pe primul loc.

De acest rezultat nu au ştiut profita Lupii Racâş, care a pierdut inexplicabil cu BT Royal. Bancarii au deschis scorul încă din minutul 4, prin Alin Todoruţ, dar s-au desprins decisiv în partea secundă, în urma unui joc eficient în ofensivă. S-a terminat 4 – 1, iar acest rezultat nu le cade bine celor de la Lupii Racâş care au căzut de pe locul 2.  În preajma podiumului a rămas  Celebrii Anonimi, după o victorie cu Turcia. Alin Lazăr a fost omul cu golul la Celebrii Anonimi, marcând patru din cele cinci goluri, însă desprinderea a venit în partea secundă, după ce la pauză, scorul a fost egal, 1 – 1.

Unirea Hereclean a fost aproape  de prima victorie din acest sezon şi a condus cu 2 – 0 în meciul cu Salvarea Zalău, după reuşitele lui Daniel Mureşan şi Adelin Moroşan. Gruparea din Hereclean nu a ştiut gestiona avantajul, iar după 3 minute, adversarii au revenit în joc, ca mai apoi, în minutul 44, Vlad Marian să egaleze pentru Salvarea.

Deşi înaintea etapei, Boys Bocşa era mai bine clasată decât Delf Zeda, în teren a fost o diferenţă mare de valoare, în favoarea celor de la Delf Zeda, care au marcat de 11 ori în poarta adversă! S-a terminat 11 – 5, iar Silviu Gorgan şi Sergiu Cordunean au fost artizanţii acestui succes, marcând amândoi câte patru goluri.

A doua victorie pentru Gladiatorii, care a trecut destul de clar de Milionarios. A fost o diferenţă de trei goluri la pauză, după care în partea secundă, scorul a luat proporţii, iar Gladiatorii s-a impus cu 7 – 2, la capătul unui joc în care Ionuţ Şandor a fost cel mai bun marcator, cu patru  goluri.  Sportul Sălăjeni rămâne singura echipă fără punct câştigat. Şi în ultima rundă, echipa din Sălăjeni a pierdut cu Golden Boys, de la care a încasat 9 goluri. În prima repriză, echipa din Sălăjeni a fost la conducere minute bune, dar adversarii au revenit graţie jocului bun făcut de Vlad Lăcătuş, care a reuşit patru goluri în acest joc.

Rezultatele şi marcatorii etapei a VI-a din Seria B1

G 4 – Bad Boys 3 – 3 (1 – 1)

Au marcat: Ovidiu Bojan (‘6, 32 şi 44), respectiv Cosmin Băgărean (‘21 şi 45) şi Marius Mânzat (‘48)

Celebrii Anonimi – Turcia 5 – 3 (1 – 1)

Au marcat: Alin Lazăr (‘10, 29, 36 şi 46) şi Kaszta Adrian (‘47), respectiv Rareş Pătcaş (‘9 şi 30) şi Denis Sezgin (‘43)

Unirea Hereclean – Salvarea Zalău 2 – 2 (1 – 0)

Au marcat: Daniel Mureşan (‘22) şi Adelin Moroşan (‘28), respectiv Raul Man (‘31) şi Vlad Marian (‘44)

Delf Zeda – Boys Bocşa 11 –  5 (7 – 2)

Au marcat: Călin Ciupe (‘2), Silviu Gorgan (‘10, 11, 31 şi 40), Sergiu Corduneanu (‘19, 35, 40 şi 45), Cristian Crişan (‘17) şi Denes Jozsef (‘22), respectiv Ciprian Ostoroş (‘8, 12, 34 şi 43) şi Sebastian Pop (‘41)

Gladiatorii – Milionarios 7 – 2 (4 – 1)

Au marcat: Dragoş Pop (‘7 şi 45), Adrian Iancău (‘15) şi Ionuţ Şandor (‘19, 20, 43 şi 47), respectiv Andrei Porţan (‘23 şi 48)

BT Royal – Lupii Racâş     4 – 1 (1 – 0)

Au marcat: Alin Todoruţ (‘4), Mihai Mastan (‘28), Victor Ardelean (‘33) şi Lucian Terheş (‘40), respectiv Andrei Clepa (‘31)

Golden Boys – Sportul Sălăjeni 9 – 3 (4 – 2)

Au marcat: Vlad Lăcătuş (‘1, 21, 24 şi 41), Samuel Lingurar (‘14 şi 29), Sergiu Nicoruţ (‘32 şi 36) şi Antonio Cuibuş (‘33), respectiv Dacian Iacob (‘6), Andrei Tătar (‘8) şi Cătălin Pop (‘43)