LIGA I

Flaviu Porumb, hattrick în faţa fostei echipe. REZULTATELE şi MARCATORII din Seria A1 de minifotbal

Autovip Garden a trecut cu 3 – 1 de Unirea Mirşid, toate cele trei goluri fiind marcate de Flaviu Porumb, care la început de campionat a fost în tabăra celor de la Mirşid

Liderul din Seria A1, Autovip Garden şi-a continuat recitalul şi a câştigat şi meciul din penultima rundă cu Unirea Mirşid. După locurile din clasament, a fost un meci mai disputat, dar câştig de cauză a avut campioana Sălajului care s-a impus cu 3 – 1. După prima repriză, scorul era 1 – 1, dar în partea secundă, diferenţa a făcut-o Flaviu Porumb. Dacă la început de sezon a fost în tabăra celor de la Unirea Mirşid, acum jucătorul s-a transferat la Autovip Garden şi a marcat toate cele trei goluri în poarta fostei echipe.

Calificată deja în Superligă,  Squadra Azzura nu a mai forţat, însă cu toate acestea a terminat neînvinsă partida cu fruntaşa Boldor Florex Hida. Squadra Azzura a deschis scorul în minutul 10 şi a avut avantaj în prima repriză, însă la reluare, Sergiu Horvat a egalat pentru gruparea din Hida. S-a terminat 1 – 1, iar după această remiză, Boldor Florex are şanse de calificare în Superligă.

Şanse de accedere în faza superioară a campionatului are şi Michelin, care a bifat o victorie importantă cu Grand Team Şimleu şi a ajuns pe locul 5. Michelin s-a impus cu 2 – 1, iar toate cele trei goluri s-au marcat din prima repriză. Daniel Cadar a fost la înălţime şi a marcat o “dublă” în doar 4 minute, dar Grand Team a revenit în joc prin reuşita lui Paul Pop. Repriza secundă a fost echilibrată, dar Michelin a ştiut să conserve avantajul minim şi a obţinut o victorie care o mai menţine în cursa calificării.

Brothers Team şi-a mai îmbunătăţit situaţia din clasament şi a câştigat  la scor cu Tenaris. Soarta învingătoarei a fost decisă din prima repriză, în care Brothers Team a marcat de cinci ori, însă a continuat să joace ofensiv şi în partea secundă, când Vlad Duma a reuşit tripla în doar 7 minute.

Rezultatele şi marcatorii etapei a VIII-a din Seria A1:

Grand Team Şimleu – Michelin 1 – 2 (1 – 2)

Au marcat: Paul Pop (‘16), respectiv Daniel Cadar (‘10 şi 14)

Grand Team: Răzvan Varga, Adrian Pop – Garbacz Szilard, Cătălin Bologa, Alin Chereji, Marcel Cuc, Romeo Ignat, Paul Pop şi Nicolae Rad. Delegat: Adrian Pop

Michelin: Ciprian Vaida – Vasile Cherecheş, Ioan Mureşan, Daniel Cadar, Claudiu Murg, Gabriel Pop, Ciprian Recian, Vlad Sabou şi Claudiu Groza. Delegat: Daniel Cadar

Au arbitrat: Marcel Petrean şi Ştefan Bîrjac

Unirea Mirşid – Autovip 1 – 3 (1 – 1)

Au marcat: Andrei Pop (‘12), respectiv Flaviu Porumb (‘19, 32 şi 35)

Unirea: Rareş Nicoară – Ciprian Bărnuţiu, Kallai Viorel, Mihai Molnar, Cristian Mureşan, Paul Pintea, Andrei Pop şi Vlad Tohat. Delegat: Bogdan Bărnuţiu

Autovip: Adrian Noţigan – Flaviu Bărnuţiu, Alin Chende, Lazar Zoltan, Marius Leitan, Lupo Lorand, Flaviu Porumb, Răzvan Sabou, Cristian Ţurcaş şi Raul Zmole. Conducători: Ioan Chiş şi Ovidiu Ţurcaş

Au arbitrat: Fabian Rus şi Flavius Seiche

Boldor Florex Hida – Squadra Azzura 1 – 1 (0 – 1)

Au marcat: Sergiu Horvat (‘31), respectiv Rareş Hossu (‘10)

Boldor Florex: Marius Groza – Andrei Boldor, Dan Breban, Dragoş Covaci, Sergiu Horvat, Cristian Puşcaş şi Ioan Unguruşan. Delegat: Cristian Unguruşan

Squadra Azzura: Robert Onaţ – Antonio Bocşan, Ioan Breban, Raul Hossu, Andrei Iacob, Sebastian Moroti, Dan Olar şi Rareş Hossu. Delegat: Rareş Hossu

Au arbitrat: Fabian Rus şi Ştefan Bîrjac

Brothers Team – Tenaris 2014 8 – 3 (5 – 1)

Au marcat: Bogdan Man (‘1, 2, 9 şi 20), Mihai Mihoc (‘23) şi Vlad Duma (‘30, 34 şi 37), respectiv Mihai Negrean (‘10), Dan Porumb (‘31) şi Iuliu Bumbar (‘42)

Brothers Team: Boczor Janos – Vlad Duma, Kulcsar Rudolf, Ioan Sînpetrean, Bogdan Man, Mihai Mihoc, Cătălin Curea, Cristian Ghilea şi Ionuţ Duma. Delegat: Răzvan Ghile

Tenaris 2014: Ionuţ Spătărelu – Iuliu Bumbar, Rareş Corujan, Alex Mezei, Mihai Negrean, Dan Porumb, Ionuţ Sabou, Veres Istvan, Raul Zdroba şi Radu Chichişan. Delegat: Rareş Corujan

Au arbitrat: Fabian Rus şi Flavius Seiche