FOTO şi VIDEO. Gloria Ban şi Inter Pericei şi-au împărţit punctele

Echipa din Pericei a scăpat victoria printre degete la Ban, după ce Gloria a egalat la 2 în minutele de prelungiri

Un punct are Inter Pericei în acest debut de sezon, fiind penultima clasată, care a trecut pe lângă prima victorie din acest campionat, în deplasarea de la Gloria Ban.

Interul din Pericei a deschis repede scorul, prin Bakai Krisztian, în minutul 8 şi a fost în avantaj în prima repriză.

După reluare, gazdele au devenit mai periculoase şi  Loredan Bolba a egalat în minutul 57.

Doar aproximativ 10 minute s-a menţinut egalitatea, deoarece din minutul 68, Jozsa Oliver a făcut 1 – 2. Până la urmă, jocul s-a terminat la egalitate, după ce Gloria Ban a egalat în prelungiri, prin Irinel Puşcaş.

Gloria Ban – Inter Pericei 2 – 2 (0 – 1)

Au marcat: Loredan Bolba (‘57) şi Irinel Puşcaş (‘90+1), respectiv Bakai Krisztian (‘8) şi Jozsa Oliver (‘68)