Adalbert Pintea este de neoprit

Golgheterul Olimpiei Rus a marcat 4 goluri şi în deplasarea de la Dragu, după ce a mai izbutit această performanţă şi în alte două partied din acest sezon

După derby-ul cu CS Hida, Agronova Dragu a rămas fără 6 titulari, toţi fiind suspendaţi, astfel că la disputa cu Olimpia Rus de pe teren propriu, Agronova a fost nevoită să improvizeze pentru a putea alinia un prim 11.

Însă, lipsa celor şase s-a simţit enorm, iar jocul a fost controlat în totalitate de Olimpia Rus care a defilat la Dragu.

Robert Petruţ a deschis scorul după doar 5 minute, iar până la pauză acest a reuşit dublă, după ce Livius Bora a marcat pentru 2 – 0. În repriza secundă, golgheterul Adalbert Pintea şi-a intrat în rol şi a marcat de nu mai puţin de patru ori în doar 14 minute.

De precizat că “Bolo” nu se află la prima ispravă de acest gen, reuşind să înscrie câte 4 goluri şi în duelurile cu AS Creaca Jac (prima etapă) şi Someşul Gâlgău (etapa trecută). Cu 12 goluri, Pintea este golgheterul seriei.

Agronova Dragu – Olimpia Rus  0 – 9 (0 – 3)

Au marcat: Robert Petruţ (‘5, 30, 66), Livius Bora (‘25), Adalbert Pintea (‘62, 65, 69 şi 76) şi Raul Pop (‘74)

Agronova: Alin Ciuciu – Samir Ciuciu, Silic Ciuciu (cpt.), Ionuţ Copaciu, Dorin Copaciu, Natanael Varga, Iosif David, Alin Gal, Marius Cristea, Romulus Lăcătuş şi Tarzan Lingurar. Rezervă: Nicu Tivadar. Delegat: Dumitru Ciuciu

Olimpia: Ciprian Cobliş – Rareş Bora, Robert Petruţ, Horaţiu Tăut, Livius Bora, Adalbert Pintea, Cristian Pintea (cpt.), Darius Cobliş, Raul Pop, Dănuţ Gheţe şi Adrian Marc. Rezerve: Horaţiu Vida, Marius Pintea şi Ioan Hosu. Delegat: Ioan Augustin Bodea

Au arbitrat: la centru – Sergiu Duma (Zalău), asistenţi – Andrei Pop şi Ionuţ Marincaş (ambii din Zalău)

Observator AJF: Vig Erdei (Zalău)

Jucătorul meciului: ADALBERT PINTEA