LIGA I

“Hattrick” Mihai Bolboacă pentru Autoland Hosu

Jucătorul “rechinilor” a fost la înălţime în meciul cu Stelya Brădet din Superliga de minifotbal şi a izbutit 3 goluri din cele 5 reuşite de Autoland Hosu în dueluri cu echipa din Brădet

Matematic, Autoland Hosu mai are şanse la podium, dar pentru asta trebuie să aibă un parcurs fără greşeală până la final.

O serie de trei victorii are formaţia condusă de Hosu Ioan, care în prima etapă din retur a trecut la pas şi de Stelya Brădet.

Victoria a fost asigurată încă din prima repriză, când pe final, “rechinii” s-au distanţat la trei goluri. Era 1 – 1 în minutul 18, dar Mihai Bolboacă şi Nicolae Micle au fost la înălţime în finalul primei părţi, iar la pauză, Autoland Hosu conducea cu 4 – 1.

Jocul s-a mai liniştit în partea secundă, când “rechinii” nu au mai forţat, dar cu toate acestea, Stelya nu a reuşit să mai marcheze. Până la final, tot Autoland Hosu a mai înscris, prin Mihai Bolboacă, cel care în acest joc a reuşit o triplă.

Stelya Brădet – Autoland Hosu   1 – 5 (1 – 4)

Au marcat: Paul Domocoş (‘18), respectiv Ionuţ Jeler (‘11), Mihai Bolboacă (‘19, 24 şi 47) şi Nicolae Micle (‘22)

Stelya Brădet: Sergiu Dalnoki – Adrian Donciu, Paul Domocoş, Robert But, Safar Tibor, Adrian Seiche şi Călin Varga. Delegat: Adrian Donciu

Autoland Hosu: Gabriel Puşcaş – Vlad Berbecar, Gabriel Ţiriac, Mihai Gaidoş, David Andreica, Mihai Bolboacă, Ionuţ Jeler, Nicolae Micle, Azimi Ramin şi Beko Gabor.  Conducător: Ioan Hosu

Au arbitrat: Fabian Rus şi Alex Turian

Jucătorul meciului: MIHAI BOLBOACĂ