FOTO. Golgheterul Ionuţ Noje, din nou la datorie pentru Luceafărul Bălan

Atacantul echipei antrenate de Emil Ionaş a deschis scorul pentru echipa sa în victoria cu 2 – 0 în faţa Largianei Românaşi

A fost etapa perfectă pentru Luceafărul Bălan. După ce fruntaşele ACS Tihău şi Rapid Zimbor au remizat, iar Viitorul Băbeni şi Agronova Dragu au pierdut duelurile din această etapă, gruparea antrenată de Emil Ionaş s-a distanţat la patru puncte în fotoliul de lider al clasamentului.

Deşi părea o deplasare uşoară la Românaşi, jucătorii Luceafărului şi-au făcut singuri meciul greu pe terenul Largianei şi s-au întrecut în ratări.

Tabela a suferit modificări abia cu trei minute înainte de finalul primei reprize, când la finalizare a apărut golgheterul Ionuţ Noje.

Până la finalul partidei, Luceafărul Bălan a marcat abia în prelungirile jocului, prin Ciprian Stoica. Până la urmă, pentru gruparea condusă de Radu Pop s-a terminat cu bine şi aşteaptă cu moralul ridicat următoarele jocuri.

În urma acestui rezultat, Luceafărul Bălan s-a distanţat la patru puncte în fotoliul de lider faţă de următoarele clasate, Rapid Zimbor, ACS Tihău şi Viitorul Băbeni.

Largiana Românaşi – Luceafărul Bălan 0 – 2 (0 – 1)

Au  marcat: Ionuţ Noje (‘42) şi Ciprian Stoica (90+1)

Largiana: Ionuţ Vlaicu – Adrian Todoran (cpt.), Adrian Achim, Paul Todoran, Sergiu Achim, Adrian Mocan, Cristian Marincaş, Andrei Chichişan, Alexandru Chichişan, Alexandru Man şi Paul Pop. Rezerve: Ciprian Jecan – Alexandru Gherghe, Flaviu Pop, Gabriel Suciu, Denis Coş, Alexandru Galiş şi Ioan Pop. Delegat: Andrei Cristian Traian

Luceafărul:  Cătălin Clepa – Dorin Fechete, Sergiu Korozsi, Cristian Cristea, Vlăduţ Sav, Daniel Miron (cpt.), Ciprian Stoica, Csatlos Roland, Claudiu Purcel, Ionuţ Noje şi Andrei Petruş. Rezerve: Rareş Pop – Alex Miclea, Iuliu Lăcătuş, Florin Cernucan, Adrian Groza, Adrian Pop şi Răzvan Forna. Antrenor: Emil Ionaş

Au arbitrat: la centru: Alin Lazăr (Tihău), asistenţi: Raul Lazăr (Tihău) şi Vider Melinda (Crasna)

Observator AJF: Bogdan Bărnuţiu (Zalău)

Jucătorul meciului: IONUŢ NOJE