FOTO. Samuel Lingurar aduce victoria pentru Ciocmani în derby-ul comunei Băbeni

Mijlocaşul de la Dumbrava Ciocmani a reuşit o dublă în victoria echipei sale în faţa rivalilor din comună, Viitorul Băbeni

În această rundă a fost programat şi derby-ul comunei Băbeni, între Dumbrava Ciocmani şi Viitorul Băbeni.

Totuşi, disputa dintre cele două rivale comunale s-a disputat la Letca, iar la partidă au asistat şi aproximativ 100 de suporteri.

Meciul a fost unul plăcut spectatorilor, însă, în prima repriză, cele două echipe s-au “zgârcit” la goluri, astfel că după primele 45 de minute, scorul era 0 – 0.

În repriza a doua, Samuel Lingurar a rezolvat de unul singur partida după ce a reuşit o dublă în doar 8 minute. Fostul jucător de la Dumbrava Gîlgău a şutat imparabil de la aproximativ 25 de metri şi l-a lăsat pe Paul Todoruţ fără reacţie, de două ori.

0 – 2 a fost şi scorul final al partidei, iar Dumbrava Ciocmani a obţinut a treia victorie consecutivă în faţa rivalilor din comună.

Mai multe detalii, în ziarul Sportul Sălăjean din 10 aprilie.

Viitorul Băbeni – Dumbrava Ciocmani 0 – 2 (0 – 0)

A marcat: Samuel Lingurar (‘50 şi 58)

Viitorul: Paul Todoruţ – Dorel Vişan (cpt.), Nicolae Lucaci, Alex Jurcuţ, Ciprian Pintea, Dacian Pop, Daniel Lucaci, Gabriel Sas, Paul Avram, Molnar Zsigmond şi Ioan Mureşan. Rezerve: Rareş Mureşan, Florin Ilieş, Marian Tămăşan, Bogdan Ilieş, Dan Gavra, Paul Pop şi Marius Teglaş. Delegat: Marius Teglaş

Dumbrava: Ovidiu Muncelean – Adrian Călăcean, Ionuţ Neagota, Victor Cheţa, Ovidiu Toma, Korozsi Robert, Samuel Lingurar (cpt.), Daniel Crecan, Ionuţ Iacob şi Narcis Fechete. Rezerve: Dorin Rus, Vlad Revnic şi George Neagotă. Delegat: Gheorghe Neagotă

Au arbitrat: la centru: Cătălin Morar (Zalău) asistenţi: Alex Pop (Gîrceiu) şi Szarvadi Emilia (Deja)

Observator AJF: Tarr Adorjan (Meseşenii de Jos)

Jucătorul meciului: SAMUEL LINGURAR