LIGA a II-a

G 4 revine spectaculos cu Ianus şi câştigă un “meci nebun” în Liga A1 de minifotbal

Gruparea condusă de Sergiu Boloş a marcat de patru ori în cinci minute şi a revenit de la 0 – 3 pentru un succes cu 4 – 3 în faţa celor de la Ianus

Meci “nebun” între Ianus şi G 4. După nici 20 de minute, echipa lui Sorin Codaţ conducea cu 3 – 0, rezultat care s-a menţinut o bună parte şi din repriza secundă.

Aproape nimeni nu mai credea că Ianus mai poate scăpa victoria, însă în ultimele minute, G 4 s-a mobilizat exemplar şi în doar patru minute a egalat.

Ba mai mult, G 4 a dat lovitura şi a câştigat printr-un gol marcat în ultimul minut de Cosmin Cuibuş, iar după această victorie şi-a păstrat poziţia de pe podium.

Ianus – G 4     3 – 4 (3 – 0)

Au marcat: Mihai Ardeleanu (‘10 şi 19) şi Sorin Codaţ (‘14), respectiv Vlad Fărcaş (‘44), Răzvan Sabou (‘45 şi 48) şi Cosmin Cuibuş (‘49)

Ianus: Ionuţ Păşcuţă – Sorin Codaţ, Bogdan Saitoş, Florin Kurti, Mihai Ardeleanu, Ionuţ Leitan, Ionuţ Vlaicu şi Paul Barbur. Delegat: Sorin Codaţ

G 4: Gabriel Ispas – Ovidiu Bojan, Răzvan Sabou, Cosmin Cuibuş, Paul Herman şi Vlad Fărcaş. Delegat: Cosmin Cuibuş

Au arbitrat: Fabian Rus şi Ciprian Cimpoieş