LIGA a II-a

Squadra Azzura se desprinde în fotoliul de lider în Liga A1

Formaţia lui Rareş Hossu a câştigat cu Voinţa Aghireş şi a ajuns a a treia victorie consecutivă în Liga A1. Cum G 4 a pierdut, liderul s-a desprins la 7 puncte de urmăritoare

Cea mai exactă echipă din debutul Ligii A1 este Squadra Azzura, care a bifat trei victorii în primele trei jocuri.

Ultimul succes a fost obţinut tot cu o echipă incomodă – Voinţa Aghireş – în faţa căreia, liderul s-a impus cu 3 – 1. A fost o primă repriză echilibrată, iar Sebastian Moroti a marcat singurul gol,  în minutul 24.

În partea secundă, “dubla” lui Rareş Hosu într-un interval de doar două minute a stabilit soarta învingătoarei, iar golul din final reuşit de Voinţa Aghireş nu a mai contat.

Voinţa Aghireş – Squadra Azzura 1 – 3 (0 – 1)

Au marcat: Bogdan Crişan (‘49), respectiv  Sebastian Moroti (‘24) şi Rareş Hossu (‘38 şi 40)

Voinţa: Ionuţ Tusan, Claudiu Meleg, Iosif Bone, Bogdan Crişan, Nelu Berbenţi şi Ionuţ Vaşarhely. Delegat: Ionuţ Tusan

Squadra Azzura: Robert Onaţ – Antonio Bocşan, Daniel Costin, Raul Hossu, Sebastian Moroti, Horaţiu Vale şi Rareş Hossu. Delegat: Rareş Hossu

Au arbitrat: Lorin Latiş şi Gheorghe Ciule