LIGA I

Ianus revine spectaculos şi câştigă duelul cu Grand Team Şimleu

Lucian Pocol şi compania au reuşit să revină de la 3 – 5 şi să se impună la limită

Boldor Florex Hida a ajuns pe locul 4 în Liga A de minifotbal după ce a profitat de înfrângerea celor de la Grand Team Şimleu în jocul cu Ianus.

Acest meci a fost unul dintre cele mai echilibrate din această rundă.

Formaţia şimleuană a făcut o primă repriză foarte bună, în care a marcat de cinci ori şi la pauză a condus cu 5 – 3. Ianus a revenit în joc graţie golului lui Radu Oros, iar pe final a obţinut o victorie nesperată, după reuşitele lui Lucian Pocol şi Denis Boie.

Mai multe detalii, în ziarul Sportul Sălăjean din 6 februarie.

Grand Team Şimleu – Ianus    5 – 6 (5 – 3)

Au marcat: Nicolae Rad (‘5) şi Adelin Neaga (‘8, 17, 23 şi 25), respectiv Lucian Pocol (‘8 şi 46), Denis Boie (‘16, 24 şi 49) şi Radu Oros (‘38)

Grand Team Şimleu: Răzvan Varga, Adrian Pop – Doru Biriş, Alin Chereji, Marcel Cuc, Garbacz Szilard, Adelin Neaga, Nicolae Rad şi Mihai Tătar.  Delegat: Adrian Pop

Ianus: Ionuţ Păşcuţă – Bogdan Saitoş, Denis Boie, Paul Hanga, Radu Oros, Lucian Pocol şi Victor Cheţa. Delegat: Paul Buruian