CUPA ROMANIEI

Michelin s-a calificat în sferturile Cupei României la minifotbal, după un “thriller” cu Invictus Dodecor

Gruparea condusă de Abran Istvan a reuşit să obţintă calificarea în sferturile de finală ale competiţiei, după un meci cu Invictus Dodecor în care s-au înscris nu mai puţin de 10 goluri

La finalul săptămânii trecute, la Bazele Sportive Onix s-au disputat meciurile din cadrul fazei a III-a a Cupei României la minifotbal.

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din această fază a avut loc între Michelin şi Invictus Dodecor.

Invictus Dodecor a făcut faţă în meciul cu Michelin, cel puţin în prima repriză, când a condus de două ori.

La pauză scorul a fost 3 – 3, dar în partea secundă, Michelin a fost superioară, diferenţa fiind făcută de reuşitele lui Daniel Cadar şi Adrian Negrea, prin care Michelin s-a calificat în sferturi.

Mai multe detalii, în ziarul Sportul Sălăjean din 30 ianuarie.

Michelin – Invictus Dodecor    6 – 4 (3 – 3)

Au marcat: Claudiu Murg (‘10 şi 50), Deak Zsolt (‘14 şi 16) şi Daniel Cadar (‘26 şi 40), respectiv Daniel Drăgan (‘1, 13 şi 22) şi Mihai Sabou (‘45)

Michelin: Ciprian Vaida, Marius Coste – Ioan Mureşan, Deak Zsolt, Gheorghe Chiş, Flaviu Maioş, Vasile Cherecheş, Adrian Negrea, Vlad Sabou, Claudiu Groza, Claudiu Murg şi Daniel Cadar. Delegat: Adrian Negrea

Invictus Dodecor: Mihai Boldea – Daniel Magdaş, Ştefan Constantinescu, Claudiu Sava, Mihai Sabou, Alex Sabou, Adrian Cerghezan, Gabriel Boticaş şi Daniel Drăgan. Delegat: Daniel Magdaş