HC Zalău s-a impus în primul meci amical de la “Cupa de Iarnă”

Gruparea antrenată de Gheorghe Tadici a câştigat cu 26 – 23 în faţa celor de la CSM Slatina

Vineri şi sâmbătă, HC Zalău organizează în Sala Sporturilor “Gheorghe Tadici” din Zalău “Cupa de Iarnă”, competiţie la care mai participă SCM Craiova, CSM Slatina şi Universitatea Cluj.

Turneul a fost deschis de către gazde, care şi-au continuat forma bună din această perioadă şi au câştigat cu 26 – 23 în faţa celor de la CSM Slatina, după ce zălăuancele au avut un avantaj şi mai mare la pauză, 18 – 11.

În al doilea meci, SCM Craiova a câştigat cu Universitatea Cluj cu 31 – 27, după ce la pauză, clujencele erau în avantaj minim, scor 15 – 14.

Turneul de la Zalău continuă vineri, iar de la ora 16.00 este programat jocul dintre “U” Cluj şi CSM Slatina, în timp ce de la ora 17.45 va avea loc partida dintre HC Zalău şi SCM Craiova.

Sâmbătă, de la ora 09.30 este programată partida dintre SCM Craiova şi CSM Slatina, iar de la ora 11.15 va avea loc meciul dintre HC Zalău şi Universitatea Cluj.